Kuidas elaksid, kui Su süda rahvale ei tuksuks?

 

TIINA LOKKKüsimuses on eeldus, et nagu mu süda tuksub rahvale? Ütleme nii, et ma varem ei ole sedapidi mõelnud. Ma ei tunne ennast eriti aatelise rahvaesindajana, kellele on oluline masside kaasamine. Pigem olen vaikne uksele koputaja... Ma arvan, et sellistes küsimustes mu süda ei taluks ootamatuid pöördeid, las ta tuksub vaikselt omasoodu.

JÜRI SILLART

Kas see on parim viis hingehaiguste ärahoidmiseks?  Süda on kauni indiviidi üldine bioharmooniline metronoom ja selle arütmia taustsüsteemi diskursusega kutsuks esile eriti ebaesteetilised koronaarhaigused, või vastupidi ? vabastaks mütoloogilistest painetest ja puhitustest ning looks olemise talumatu kerguse. Kui linnuke oksal seal Ardennide võsas või lummavatel õhtutel Moskva lähistel.

P.S. On veel üks kaunis salm:

süda tuksub tuks-tuks-tuks,

mine lahti uks-uks-uks,

siis me lähme Manniga…

…. salajuttu puhuma???

 

 

ILMAR RAAG

Isegi siis, kui ma oma rahvast midagi ei teaks, on ikka neid, keda endale kalliks pean. Neid lähedasi, kelle arvamusest hoolin, kui kirjutan ja ehk filmigi teen. Aga tegelikult ei kujuta ma ette, et suudaksin kuidagi ära unustada oma kuuluvust sellesse rahvakildu. Ja see kild on ühteaegu nii koorem kui õnnistus.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht