Mida tähendab teile PÖFF?

 

 

 

Täna algava 8. Pimedate Ööde filmifestivali põhiprogrammis on esindatud 217 filmi (neist 180 täispikka mängufilmi, 20 täispikka dokumentaalfilmi, kaheksa täispikka animafilmi) ja 68 riiki. Eksootilisemad osavõtjamaad ehk Burkina Faso, Malaisia, Mali, Sri Lanka, Armeenia ja Aserbaid?aan. PÖFFil võib kuulda 50 keelt, sealhulgas bambara, maoori, pand?abi, singali, tagalogi ja volofi. Head nägemist ja kuulmist!

 

Pimedate Ööde filmifestival on kahtlematult omanäoline ja Eesti kultuuripildis oluline sündmus. Selle filmivalik on kõige paremas mõttes Euroopa nägu ? mitmekesine ja värsketele ideedele avatud. Minu senised filmielamused festivalilt on olnud positiivsed ja julgustavad ka edaspidi festivali tegemisi silmas pidama.

Arnold Rüütel,

Eesti Vabariigi president

 

PÖFF toob Tallinna hulgaliselt andekaid inimesi ja talentide tehtud filme. Kui areneb kultuur, siis areneb ka Tallinna linn. PÖFF on andnud rohkem kui kaheks nädalaks linnale uue hingamise, sellest üritusest on saanud osa meie linna kopsudest, mis aitavad sisse ahmida värskeid elamusi ning olla veelgi innovatiivsemad kui seni.

Tõnis Palts,

Tallinna linnapea

 

Mulle tähendab PÖFF, et maailm tuleb elavates piltides koju kätte. Küll liiga korraga. PÖFF on nagu merelahing. Mitte ainult filmimaailm, vaid maailm selle laias tähenduses. Ma saan teada, kuidas elatakse, suheldakse ja mõeldakse maakeral. See võib isegi reisimist asendada.

PÖFF teeb nädalaks provintsist maailmalinna.

Jaan Ruus,

filmikriitik

 

PÖFF on festivali algusaegadest peale tähendanud mulle otseseid töökohustusi filmikriitikuna ning kuigi neid kohustusi on küll olnud väga kerge kiruda, kipub vabatahtlik loobumine nendest kujunema märksa raskemaks, vaat et ilmvõimatuks. No ei raatsi?

Kristiina Davidjants,

re?issöör ja kriitik

 

Kui mõelda, et Eestis linastub tavalistes kinodes umbes 100 filmi ja Pariisis linastub aastas üle 300 filmi, siis on PÖFF see üritus, mis teeb elu Tallinnas elamisväärseks.

Ilmar Raag,

ETV juhatuse esimees

 

PÖFF on minu jaoks üks kolmest Eesti kõige olulisemast festivalist (teised on ?Jazzkaar? ja Viljandi pärimusmuusika festival). Kardan ainult, et ega see liiga mahukaks kasva ? mõned suured asjad hakkavad end sabast sööma. Ja Sakala aura oli palju parem kui ?Cocala? oma… Üks alandlik palve ka: kas PÖFF võiks teiste provintside kõrval Kures­saardegi ulatuda, kus filminäitamine on sisuliselt lõpetatud? Meie edumeelne linnavalitsus kindlasti toetaks!

Olavi Pesti,

Saaremaa muuseumi asedirektor

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht