Nukufilmi Lastestuudio sai Jaapani valitsuselt miljonikingituse

K?lenud Tarmo Teder

  18. aprillil peeti Nukufilmi Lastestuudios esimene töötuba Jaapani valitsuselt saadud uue audiovisuaalse stuudiotehnikaga.

Juba 30. jaanuaril kirjutasid Jaapani saatkonna ajutine asjur Eestis Toshiko Shimizu ja MTÜ Nukufilmi Lastestuudio juhatuse esimees Mait Laas Tallinnas Jaapani saatkonnas alla lepingule, mille kohaselt Jaapani valitsus kingib MTÜ Nukufilmi Lastestuudiole miljon krooni uue audiovisuaalse stuudiotehnika soetamiseks.

Nukufilmi Lastestuudio juhatuse esimehe Mait Laasi sõnul võimaldab Jaapani valitsuse toetus parimal moel teostada laste ja noorte säravad ideed ja lennukad fantaasiad.

 

Tere, Mait Laas! Kuidas esimene töötuba läheb? Olete juba proovi teinud?

Proovi oleme lastega teinud juba kaheksa aastat. Aga selle uue tehnika, mis Jaapani poolt üle antud, oleme pakist välja võtnud ja käivitanud, kuid sinnamaani, kus me kõiki tehnikaga võimaldatavaid oskusi saame rakendada, läheb veel tubli aeg. Olgem ausad – see tehnika on mõeldud pigem professionaalse kallakuga animaatoritele kui lastele. Nii et stuudio tehnilised võimalused ei tohiks enam takistuseks olla, edaspidine sõltub juba noortest animaatoritest.

 

Kas ka jaapani publik on töötoa avamisele kogunenud?

Pool tundi on veel töötoa avamiseni ja Jaapani saatkond pole siit Luise tänav number 4 töötoast kuigi kaugel. Aga õige pea on nad kohal ja eks me paneme siis oma hingestamise oskuse proovile.

 

Kes on töötoa peamised õpetajad, juhendajad?

Meil on suurepärased professionaalid: Leo Lätti, Katrin Kuusik, Triin Sarapik, Rutt Melioranski ja teised. Käin ise ka aeg-ajalt juhendamas, aga põhitöö Nukufilmis võtab suurema osa ajast. Astun vahel laste juurde ja soojendan oma pedagoogilisi oskusi.

 

Hakkate koos hea partneri Tiigrihüppe sihtasutusega üldhariduskooli aineõpetajatele animatsioonikursust andma. Kes neid õpetajaid animatsiooni asjus õpetab?

Oleme aastast 2003 teinud sümpaatset koostööd Tiigrihüppe sihtasutusega ja selle aja jooksul on peaaegu 300 õpetajat saanud algteadmisi animatsioonist. Aga õigeks animaatoriks saamiseks peab ikka kuus aastat tööd tegema. Me pigem inspireerime aineõpetajaid, et nad saaksid teadmisi, mida lastele edasi õpetada. Algav kursus on juba kolmas osa, mida me õpetajatele anname.

 

Kuidas seda animatsiooniõpetust üldhariduskoolides antakse? Kui paljudes koolides on üldse vajalik tehnika ja pädevate alganimatsiooni õpetajate kaader?

Tehnika osas on seis tunduvalt parem. Igal koolil on olemas arvutid ja kaamerad tänu Tiigrihüppe sihtasutusele. Aga õpetajad – need on bioloogiaõpetajad, saksa keele õpetajad, emakeele õpetajad ja huvijuhid, kes on minu arvates avastanud uue maailma, mida nad hea meelega entusiastlikult ka lastele tutvustavad tahavad.

 

Eks need õpetajad ole ühed suured lapsed?

Paratamatult peabki olema laps, sest lapses on kõik, on rohkem seda loovust.

*

MTÜ Nukufilmi Lastestuudio asutati 2001. aastal laste ja noorte animafilmialase huvi ja tegevuse toetamiseks ja arendamiseks. Kuue aasta jooksul on korraldatud animafilmi tutvustavaid töötube ning kursusi õpilastele ja õpetajatele nii Eestis kui ka välismaal. 2006. aastast on Nukufilmi Lastestuudiol koolitusluba 4194HTM ja iganädalases huvikoolis õpib kokku üle 40 lapse ja noore.

Jaapani riigi toetus on suur tunnustus Nukufilmi Lastestuudio senisele tegevusele. Miljonikingitus on tunnustus ka kogu eesti animatsioonile, mis on kujunenud üheks Eesti omanäolisemaks visiitkaardiks välismaal, sealhulgas Jaapanis.

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht