Silm selgeks, kinokool võtab!

 

Balti Filmi- ja Meediakool teeb Kinobussiga tutvustava tuuri  

12. – 14. juunini tuuritab Kinobuss mööda Eestist, et tutvustada sügisel õppetööd alustava rahvusvahelise Balti Filmi- ja Meediakooli (BFM) õppekavu, tänapäeva meedia- ja filmiharidust ning BFMi vastuvõtukavu.

12. juuni kell 13 räägivad ETV stuudios (sissepääs Gonsiori tänavalt) BFMist endised telejuhid Hagi Šein ja Ilmar Raag, ETV pearežissöör ja filmitegija René Vilbre ning BFMi arendusjuht Martin Aadamsoo.

Ka järgmistele Kinobussi ringsõidu üritustele (13. juunil kell 12 Tartu Sadamateatris, 13. juunil kell 17 Pärnus Endla teatri black-box’is, 14. juunil kell 12 Rakvere Athena tantsu- ja kunstikoolis, 14. juunil kell 18 Narva kultuurikeskuses Rugodiv) on oodatud kõik meedia- ja filmihuvilised, teavitamine on tasuta.

2005. aasta 28. märtsil Tallinna ülikooli kol­ledžina põhikirjaga asutatud BFMi võetakse juuli teisel nädalal toimuvatel vastuvõtukatsetel õppima noori filmi, meedia, kommunikatsioonijuhtimise ja suhtekorralduse erialadele nii bakalaureuse- kui magistriõppesse. Sisseastumisdokumente võetakse vastu 29. juunist 7. juulini, filmierialale astujatel loominguline portfell esitada 30. juuniks.

Filmi ja video eestikeelne bakalaureuse õppekava kestab kolm aastat, vaja on koguda 120 ainepunkti. Vastu võetakse 25 üliõpilast, kaheksa riigieelarvelist, riigieelarvevälisel kohal on õppemaks 17 000 krooni semestris. Õppekava annab oskuse töötada filmi- ja telestuudiotes, haridus-, kultuuri- ja teadusasutustes filmi ja video spetsialistina ning on aluseks õpingute jätkamiseks magistrantuuris audiovisuaalkunsti erialadel. Aineid loevad Eesti õppejõud, koolil on kasutada hea võtte- ja montaažitehnika.

Meedia ja suhtekorralduse erialal võetakse vastu tudengeid ingliskeelsesse bakalaureusekavasse, spetsialiseerutakse audiovisuaalsele ja elektroonilisele meediale ning avalikele suhetele. Bakalaureusekraadi saamiseks tuleb kolme aasta jooksul koguda 120 ainepunkti. Nii audiovisuaalmeedia kui ka suhtekorralduse erialale võetakse mõlemasse vastu 24 üliõpilast. Kõik kohad on riigieelarvevälised, õppemaks 22 000 krooni semestris. Õppekava pakub spetsialiseerumisvõimalust kas televisioonile ja audiovisuaalmeediale või suhtekorraldusele. Õppekavas on teoreetilised ja praktilised õppeained tasakaalus, üliõpilastele pakutakse teadmisi ja oskusi karjääriks teles, raadios, elektroonilise meedia või suhtekorralduse valdkonnas. Loenguid ja seminare hakkavad läbi viima nii Eesti kui ka välismaa õppejõud, üliõpilaste kasutuses on heatasemeline digitaalne telestuudio.

Filmikunsti ingliskeelses magistriõppekavas tuleb kahe aastaga saada kokku 80 ainepunkti. Õppekava 6 põhimoodulisse (režissöör, produtsent, stsenarist, operaator, helirežissöör, filmiteooria) võetakse rahvusvahelise konkursi alusel kokku kuni 60 üliõpilast, Eesti tudengite päralt on selles kümmekond tasuta riigieelarvelist kohta. Tasuline õppekoht maksab 22 500 krooni semestris. Enamik õppejõude tuleb väljastpoolt Baltimaid, sh Taanist, Rootsist, Soomest, USAst, Prantsusmaalt ja mujalt.

Kommunikatsioonijuhtimise ingliskeelses magistriõppekavas tuleb ühe aastaga koguda 40 ainepunkti, vastu võetakse kuni 16 magistranti,  õppemaks on 22 000 krooni semestris.

5. ja 6. juunil pidas BFM infopäevi Riias ja Vilniuses Läti ja Leedu tudengite tarvis. Huvi alustava kooli ingliskeelsete õppekavade vastu oli suur, kummaski linnas kogunes 50 huvilise ringis. Neljapäeval jõuab BFMi tutvustav ringsõit Helsingisse.

BFMi eesmärgiks on kujuneda Baltimaade audiovisuaalsektorile suunatud hariduskeskuseks, mis annab tudengitele kaasaegset digitaalset tehnoloogiat kasutades konkurentsivõimelise erialase ettevalmistuse.

Lähema info kõigi õppekavade ja sisseastumistingimuste kohta leiab BMFi koduleheküljelt aadressil www.bfm.ee.

SIRP

 

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht