Töötoaks trümm ja ekraaniks puri

 

Kinolodi tuuritab veeteed.

Eile alustas Alajõe sadamast oma tuuri Kinolodi. Kinobussi ja Emajõe Lodjaseltsi ühistöös viiakse tänavu filme Peipsi ja Võrtsjärve ning Suure ja Väikese Emajõe kallaste asulatesse. Seekordse filmikava keskmes on rahvusvahelised lühifilmid, millele lisanduvad eestimaised linateosed.

Varem suviti mööda maad veerenud Kinobussi eesmärgiks on olnud viia nii vanu kui uusi filme vaatamiseks paikadesse, kus kino kohapeal ei ole, kuid huvi filmide vastu suur. Kui 2006. aastal kulges Kinobussi tuur Eesti saartel, siis käesoleval aastal on võetud eesmärgiks tuletada eestlastele meelde, et lisaks autoteedele on olemas ka veeteed.

Aastaid Kinobussi ideed vedanud Mikk Rand peab lotja selleks tegevuseks sobivaimaks lahenduseks. “Mul on tunne, et need mehed, kes lodja keskajal välja mõtlesid, juba teadsid, et sellest saab suurepärane Kinolodi. Lodja trümm on ideaalne koht nii loenguteks, töötubadeks kui filminäitamiseks. Lodja puri on suur vete kohal kõrguv kinoekraan. Ja mis kõige tähtsam – lodjaga saab randuda pea igas väikeses jõe- ja järvesadamas, mistõttu saab filme viia ka sinna, kuhu bussirattad kunagi veerenud ei ole,” kiidab Rand iidset veesõidukit.

Igaõhtune peafilm lodja purjel on “Laulev revolutsioon”. Lühifilmide programmid tulevad näitamisele lodja trümmis ja uued eesti filmid filmitelgis. Kava algab kell 18.00.

Lisaks filmidele kannab Kinolodi koostöös Riigimetsa Majandamise Keskusega (RMK) sellel aastal ka olulist metsasõnumit. Selleks on Kinolodja juures lodja töötuba, kus saadakse laevameeste tarkusi ja saab näha metsateemalisi filme. Lodi ise on üks Eesti unikaalsemaid ja keskkonnasõbralikumaid veesõidukeid, millest annab tunnistust lodjale antud individuaalne sinilipp. Ehituselt täpselt samasugune kui 700 aastat kasutusel olnud Emajõe lodjad, vastab Kinolodi ka kõikidele tänapäeva veesõiduki nõuetele. Peamiselt tuule jõul liikuvale alusele on lisatud ka diiselmootor, kuid sellessegi passib keskkonnasõbralik biodiisel.

Kinolodja juures tegutsevad traditsiooniliselt töötoad. Lisaks eelmainitud lodja töötoale tegutseb ka filmitöötuba, kus pakutakse võimalust oma koduseid filmitud materjale kokku monteerida ning aidatakse noortel valmistuda sügiseseks koolifilmi festivaliks.

9.–18. augustini kestva Kinolodja tuuri käigus peatutakse Alajõe, Mustvee, Kolkja, Värska, Mehikoorma, Puhja/Reku, Jõgeveste, Valma sadamas ja Tartus Atlantise-esisel jõekaldal.

 

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht