Tallinnas käib filmiproffide suurõppus

SIRP

   16. – 23. oktoobrini peetakse Tallinnas audiovisuaalettevõtjate koolitusprogrammi EAVE (European Audiovisual Entrepreneurs) töötuba. Seminarile on saabunud 50 mõjukat rahastajat ja tootjat Euroopa kümnetest riikidest. EAVE on oma ala juhtiv koolitusprogramm, igal aastal kogub teadmisi palju produtsente, režissööre ja stsenariste. Õppusi toetab laialdane võrgustik, kus osaleb pidevalt umbes 800 filmitootjat. Selle võrgustiku abil on võimalik leida filmidele kaastootjaid ja anda informatsiooni riikide tootmisvõimaluste ja filmide kohta.

EAVE kolmas töötuba koondab endasse kogu senise koolituse kogemuse ja tipneb audiovisuaaltööstuse juhtivatele esindajatele projekti kaitsmisega. EAVE korraldab individuaalsed kohtumised neljakümne rahastajaga, kelle hulka kuuluvad juhtivad teleostjad, finantseerijad, ostjad müügiagentuuridest, levitajad ja teised audiovisuaaltööstuse eksperdid. Töötoast osavõtjatel on võimalus ümarlaua kohtumistel omandada teadmisi filmitööstuse viimaste arengusuundade kohta Euroopas ja mujal maailmas.

Eesti filmiprofessionaalide jaoks tehakse EAVE ajal spetsiaalne koolitusseminar koostöös Eesti Filmi Sihtasutuse ja MEDIA Desk Eestiga. Eesti kineastid kuulavad loenguid järgmistel teemadel: rahvusvaheline autoriõigus, intellektuaalse omandi kasutamine filmis, rahvusvaheliste kaastootmisfilmide finantseerimine, rahvusvaheliste filmiprojektide esitlemine, esitluspakettide koostamine jms. Kuna koolitusprogrammi raames esinevad oma ala maailma tipptegijad, siis pakub EAVE Tallinna töötuba väga hea võimaluse jagada teadmisi meie filmitegijatele ning vahetada kogemusi vahetus õhkkonnas. Teisalt on suurepärane võimalus tutvustada Euroopa juhtivatele rahastajatele ja tootjatele Eestit kui filmimaad, samuti tootmisvõimalusi, mis tooksid meie filmitööstusesse arvukalt lisainvesteeringuid.

Nädala jooksul linastub kolm eesti filmi: esitletakse üht dokumentaalfilmi, mängufilmi ja animafilme.

EAVE koolituse korraldaja Tallinnas on MTÜ BE, kelle peamiseks tegevusalaks on rahvusvahelise filmi kaastootmisturu ja Balti filmide linastusturu Baltic Event organiseerimine Tallinnas PÖFFi toimumise ajal.

EAVE koolitusprogrammi toetavad Euroopa audiovisuaaltööstust toetav programm MEDIA Plus, Luxembourg Film Fund ja Nordic Baltic Film Fund. Koolitussessioon saab teoks tänu Eesti Kultuurkapitali, Eesti Vabariigi Kultuuriministeeriumi, Eesti Filmi Sihtasutuse, Media Desk Eesti, Tallinna Pimedate Ööde Filmifestivali, Eesti Joonisfilmi, Nukufilmi, Tallinnfilmi ja kino Sõprus toele ja abile.

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht