Kliimale tuleb kasuks

Kaarel Tarand

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Nagu ajaloost teada, ei lähe inimliigi käekäik maakerale ega kliimale üleüldse korda. Inimene on vastanud samaga, kuid ükskõiksus on tema üllatuseks osutunud enesehävituslikuks. Miljardite aastate skaalal on tööstusühiskonna tekkimisest tänapäevani aset leidnud muutused erakordselt suured ja seda ei saa eirata, kui inimkonnal on vähegi soovi jätkata oma harjumuspärast ehk enneolematult head eluviisi. Midagi peaks tegema nii globaalselt kui ka lokaalselt ja headest retseptidest ning soovitustest pole maailmal ka puudu. Vali, millist tahad.

Soovitusi on üksikisikutele, organisatsioonidele ja ettevõtetele, riikidele ja rahvusvahelistele ühendustele. Tegevusetuse ettekäändeks saab olla ainult laiskus ja tundetus ning enese väärtuse alahindamine viia õigustuseni, et „minust ei sõltu ju midagi“. Läinud aastal ilmusid siinses veerus Sirbi autorite soovid ja nõuanded, millest on loodetavasti kasu eesti keelele. Tänavu hoiame sihikul kliimat ja mitte Eesti, vaid terve ilma oma, sest kliima ei tea riigipiiridest midagi.

Loomulikult ulatuvad kliima- ja keskkonnajutud ka Sirbi muudele külgedele, sest inimkonna ellujäämise temaatika pole võõras kunstidele ega teadusele, arvajatele ega hindajatele. Toimetus soovib sel aastal autorite kaasabil igal nädalal lugejaile meelde tuletada, et on lihtsaid nippe, mille rakendamisel saab keskkonna kvaliteetse hoida või selle seisundit koguni parandada – otse ja kaude. Ning ei ole sugugi nii, et igal liigutusel on hinnalipik küljes. Info edumeelse käitumise võimaluste kohta on täiesti reaalselt olemas tasuta lõuna lugeja jaoks.

See rubriik ei ole häda ja traagika veerg. Kõik on veel võimalik ning eluterve iroonia ja naljaheitmine kuulub ka tõsiste teemade arutamise juurde. Jagatud kogemus on kõige parem kogemus!

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht