Assauwe ? uus teater Tallinnas

Rait Avestik

 

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Lavastus ?Kadunud aja saladus? on mõeldud lastele alates 5. eluaastast, kuid pakub kaasamõtlemist kogu perele. Teemaks on tänapäeval aktuaalne ja hõlmamatu aja mõiste. Miks vanematel ei ole aega, kuhu aeg kaob ja kuidas olukorda muuta? Lavastanud ja kujundanud Jaanika Juhanson, valguskujunduse on teinud Priidu Adlas. Näitlejatena teevad kaasa Kaili Viidas, Sheila Kolk, Aivo Sadam, Alo Kurvits jt. Etendused Tallinna vanalinnapäevade ajal 4. ja 5. juunil Assauwe tornis kell 12.

2. juunil alustas tegevust Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi laste- ja noorteteater Assauwe, mille avatükiks oli Jaanika Juhansoni lastelavastus ?Kadunud aja saladus?. Muuseumi juures tegutsev teater sai oma nime Assauwe linnatorni järgi ning seda torni võib pidada ka Assauwe teatri statsionaariks. Etendusi hakatakse andma ka koolides, lasteaedades, kultuurimajades jm. Assauwe teatri üks eesmärke on laste ja noorte silmaringi avardamine eesti teatri ajaloo osas. Teemaõhtute ja lavastuste loomisel kasutatakse muuseumi arhiivimaterjale, fotosid ja esemeid, kuid publikuni tuuakse need noortepäraselt ja kaasaegsete tehniliste vahenditega.

Teatri asutaja ja kunstiline juht Jaanika Juhanson, mis nüüd meie teatrivallas juhtuma hakkab?

Ma arvan, et süveneb väike- ja erateatrite osakaal. Mis puutub meisse, teatri- ja muusikamuuseumi tiiva all tegutsevasse Assauwe teatrisse, siis meie tegevus on suunatud eelkõige noortele ja lastele. Kindlasti valdkond, mis seni alatähtsustatud. Oleme muuseumi noorteprogrammi NoHiPiSa (NooredHingedPikadSammud) põhitäitja. Sügisest regulaarselt toimuma hakkavate õhtute põhieesmärk on äratada teismelises huvi teatriloo vastu. Ja seda neile vastuvõetavas vormis. Noorteteater pole Assauwe aga mitte ainult sihtgrupi tõttu, ka tegijad nii kunstilise kui korraldusliku poole pealt on kas alles tudengid või üsna hiljuti teatrikooli lõpetanud. Põhiliselt Viljandi kultuuriakadeemia teatrikunsti, visuaaltehnoloogia ja kultuurikorralduse erialadelt, aga juba järgmises uuslavastuses augusti lõpus osaleb ka lavakunstikateedri ja EHI vilistlasi. Soovime jäädagi omamoodi katseteatriks, kus alles alustavad teatriprofessionaalid teevad oma esimesed sammud. Seega me ei taha olla eksimatud, kuid soovime olla värsked.

 

 

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht