Balletilavastuse auhind – Eve Andre

Enn Suve, žürii liige

Olla balletilavastuste (või mis tahes kultuurivalla) žürii liige on ebamääraselt auväärne amet. Pole ju olemas täiesti objektiivseid kriteeriume ja maitsega on asi nii nagu ta on. Kahjuks ei saa siin tulemusi sentimeetri ega sekundiga mõõta, nii et arvamust ei saaks vaidlustada.

Üllatavalt olid aga seekord kõik žürii liikmed  eesotsas Tiiu Randviiruga ühel ja samal arvamusel kõigi nominentide puhul. Nimelt leidsime üksmeelselt, et kõik nominendid on auhinda väärt. Ja siit algasid meie raskused. Arutluste tulemusena jätsime siiski välja „Lumivalgekese ja 7 pöialpoisi” lavastusbrigaadi Viini Riigiooperist. Otsustasime „omade” kasuks. Kahest baleriinist – Eve Andre Estoniast ja Hayley Jean Blackburn Vanemuisest – jäi sõelale  Eve Andre, kuigi teine kandidaat polnud ju sugugi nõrgem.

„Lumivalgekese” ja „Romeo ja Julia” lavastajad-koreograafid Estonias olid Eve Andre käsutusse andnud aga palju huvitavama ja tugevama dramaturgilise materjali ja koreograafilise teksti, kui oli kasutada Hayley Jean Blackburkil Vanemuises lavastatud „Uinuvas kaunitaris” ja „Peeter Paanis”. Siit ka Eve Andre väike edumaa. Talle tuli veenvates rollisooritustes kasuks  ka suurepärane partner, mitmete rahvusvaheliste balletikonkursside laureaat ja varem ka teatriliidu auhinna pälvinud Sergei Upkin. Kuna pidime valima neist ühe, jäime Eve Andre juurde.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht