Kaie Mihkelson pälvis Tohvelmani auhinna

Sirp

Legendaarse tantsupedagoogi Helmi Tohvelmani tänavuse auhinna sai Eesti Draamateatri näitleja Kaie Mihkelson, keda tunnustati läinud laupäeval Tohvelmani kodukohas Väätsal. Žürii, kuhu kuulusid Laine Mägi, Aleksander Eelmaa, Rein Oja, Tambet Tuisk ja Katariina Unt, iseloomustas värsket laureaati sõnadega „otsiv, lummav ja andev”.

Ligi veerandsada aastat Eesti Draamateatris töötanud Kaie Mihkelson mängib praegu viies selle teatri lavastuses, samuti on ta noorte näitlejate õppejõud lavakunstikoolis. Laureaat meenutas auhinna kättesaamisel oma õpetajat Helmi Tohvelmani suure südamesoojusega. „See õpetus tuleb väga kummalisi teid pidi. Ja kui ma nüüd Helmi peale mõtlen, siis peaksin ma õppima vähem rääkimist, rohkem kuulamist; ma peaksin tagasihoidlikkust ja alandlikku meelt õppima. Kõiki ilusaid, inimlikke asju. Ma peaksin õppima seda, et ma ikka õpiksin,” rääkis Kaie Mihkelson ERRile.

Tohvelmani auhind antakse loominguliselt silmapaistvale näitlejale, kelle plastiline ja/või psühhofüüsiline liikumine väärib tunnustust, või liikumisjuhile, kelle liikumisseade ühele või mitmele lavastusele on esiletõstmist väärt. Auhinda annab välja Eesti Teatriliit koostöös Väätsa põhikooliga, rahastab seda ettevõtmist Eesti Kultuurkapitali näitekunsti sihtkapital.

Varem on Tohvelmani auhinna saanud Laine Mägi, Rein Oja, Mall Noormets, Hannes Kaljujärv, Juhan Ulfsak, Aleksander Eelmaa, Tambet Tuisk, Indrek Sammul, Hilje Murel, Ago Anderson ja Katariina Lauk.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht