Maimu Palm 10. I 1925 – 20. XI 2014

Maimu Palm lõpetas Tallinna Riikliku Tarbekunsti Instituudi ruumikujunduse eriala 1950. aastal. Seejärel suunati ta tööle Tartu linnavalitsusse peaarhitekt Arnold Matteuse büroosse. Juba järgmisel aastal viidi Palm üle Estonprojekti Tartu filiaali, kus ta töötas arhitektina üle 16 aasta. 1968. aastal asutas ta koos mõttekaaslastest kaastöötajatega RPI Eesti Maaehitusprojekti Pärnu osakonna Tartu projektgrupi, millest sai hiljem Pärnumaa keskne projekteerimisettevõte. Pensionipõlves (1983–2005) töötas Palm vabakutselise arhitektina, tehes koostööd Pärnu EKE Projekti ja Henri Projektiga.

Maimu Palm on teinud Otepää, Antsla ja Viljandi kultuurihoonete sisekujundusi ning oli Tartu ülikooli kohviku, tehase Võit ja Väimela sovhoostehnikumi sisearhitektuuri ja mööbli autor. Palm koostas arvukalt detailplaneeringuid ja heakorra lahendusi, mis paistsid silma oma maalilisuse ja istutusmaterjali hea tundmisega. Koos töökaaslastega RPI Eesti Projekti Tartu osakonnast osaleti edukalt planeerimisalastel arhitektuurivõistlustel. Maimu Palm on üks kolmest autorist, kelle töölaual valmis Tartu Annelinna algne arenduskava. Selle oluline osa oli madalat ala kuivendava sõudekanali ja külgneva supelranna idee, mis jäi teostamata Sõpruse silla ehituse tõttu. Maimu Palmi Tartu Turu tänava kvartali detailplaneeringut tuuakse arhitektuuriajaloos vabaplaneeringuliste lahenduste alguse näiteks. Tema 9-korruselise elamu tüüplahenduse leiab Narvast, veetorn-elamu aga on valminud Võrus, Viljandis ja Haapsalus. Elamukvartalite planeeringud on peale Tartu linna teostunud ka Kohtla-Järvel, Ahtmes, Jõgeval, Viljandis, Pärnus, Kärdlas. Nii Tartus kui ka hiljem RPI Eesti Maaehitusprojekti Pärnu osakonnas valmisid Alatskivi, Iisaku, Palamuse, Audru, Tilsi, Ruhnu, Tõstamaa koolihoonete ja lasteaedade ning Paide, Kehra ja Tilsi ühiselamu projektid. Tema projekteeritud Tartu ülikooli füüsikakorpus märgiti ära aasta parima administratiivhoonena.

Kui Venemaa Föderatsioonis asuti eelisarendama nn mittemustmullavööndit, telliti Kostroma oblasti Volžski näidisasula projektlahendused Eestist kui toonase nõukogude maa-arhitektuuri lipulaevalt. Projekteerimistööd teostati maaehitusprojekti Pärnu osakonnas, kus Maimu Palm koostas planeeringu ning korruselamute, kaubandus- ja ühiskondliku keskuse projektid. Palm on projekteerinud ka 69 individuaalelamut ja suvilat.

Maimu Palmist jääb mälestus kui põhimõttekindlast ja töökast arhitektist, kes sihikindlalt võitles linnaarenduste ja planeeringute oluliste ideede eest.

Leiname ja mälestame Maimu Palmi ning avaldame sügavat kaastunnet lähedastele.

Eesti Arhitektide Liit

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht