Millega lööd ja keda?

 

 

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Tiit Ojasoo ja Ene-liis Semper: Üldiselt me ei kakle. Meie sõrmenukid on roosad, õrnad ja puutumata. Aeg-ajalt vist küll tahetakse, et me virutaks, äigaks, viilutaks, röstiks, pillutaks, aga oleme siiani eelistanud rääkida oma teatris natuke teistsugustest eesmärkidest. Noh, näiteks, et võiks olla pühendunud ning teatris purjuspäi mitte lavale tulla. Või siis selline kummaline idee, et püüaks inimestele rääkida vastutustundest, või mis oleks, kui teeks lavastusi pigem aeglasemalt ja kallimalt, aga võimalikult hästi? Oh, on veel igasugu pööraseid mõtteid, ent vaevalt need meediat või riiki väga huvitavad. Ükski näitleja pole ju jalaluud murdnud, ükski õllefestival pole meie ruume kasutanud. Me ise arvame, et võib-olla sellega me löömegi. Ja võib-olla sellega, et tahaksime olla teater, mis räägib järgmiste kuude jooksul näiteks sellest, et ennast õnnelikuks osta ei ole võimalik ning parem oleks vist mõistusele tulla kui jätkata senisel moel. Meie hüsteeriline ohudraama NO93 “Nafta!” lööb tõesti, lööb põlvest kõverdamata jalaga (korduvalt), otse alt üles. See on kaklus, mida on võib-olla võimatu võita – aga just nii tulebki kakelda.

Kevadel järgneb XXI sajandi spiel NO92 “Stalker”. Pettumusena ei räägita siin mitte sellest, kas naine armastab meest ja kui, siis millist meest, vaid sellest, kas oleme ise märkamatult avanud ukse Tsooni. Hartmann ja Schubert teevad lavastuse, mis paneb näitlejate võimed proovile; mis on juba praegu esitanud väljakutse teatri tehnilisele personalile; mis on ülinõudlik teatri kui kunstiasutuse suhtes ning mis on meie elu väga raskeks teinud. Ja see on hädavajalik ning väga hea.

Aga suvel, küsite te nüüd? Keda te suvel lööte, ja kus, kellega, millega, kui kaua? Suvel lööme me kõrvad lukku. Toome välja NO91 “Kuningas Ubu”, rock-oopuse Tõnis Mäega Haapsalu lennuväljal. Ja nüüd räägime me võimuihast, sõgedusest, olelusvõitlusest, rahvahulkade seljas ratsutamisest, evolutsioonist ja revolutsioonist. Võib seega isegi juhtuda, et soovime järgmisel aastal maailma parandada ning näha vähemalt NO89 sündi. Pöörane, kas pole? Löövtööstus vajab ju arendamist…

 

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht