Muusikalavastuste auhind Ran Arthur Braunile ja Estonia koorile

Raili Sule, žürii esinaine

Ooperipäevad, festivalid ja väljaspool teatrimaju tehtud muusikaprojektid on pakkunud viimastel aastatel vajalikku konkurentsi. Meie lauljate osalusega etendused Birgitta festivalil, ooperite kontsertettekanded, kus kõrvuti  omad ja külalised, on loonud hea võrdluspildi. Lühiooperid EM TA ooperistuudios ning projektesitused on tutvustanud järelkasvu. Statsionaaris oli eelmisel aastal kuue lavastusega esindatud operett ja muusikal, oopereid poole vähem – kolm, peaaegu kõigil kaks-kolm koosseisu. Lisaks kahe ooperi kontsertettekanded rahvusooperilt.       

Aasta ühe tugevaima tööna tõusis esile Prokofjevi ooperi „Armastus kolme apelsini vastu” särav lavastus rahvusooperis Estonia – ja et tegemist on eeskätt kooriooperiga, siis  oli rahvusooperi koori lust nautida. Väga tugev vokaalne ja mänguline tase selles lavastuses sai žürii üksmeelse tunnustuse. Estonia teinegi ooperilavastus, Puccini „Boheem”, pälvis kiitust värske ja uudse lavarežii ning uuendusliku lavatehnika kasutamisega, mis tõi ka lavastaja Ran Arthur Braunile auhinna. Selles ooperis ei saa nimetamata jätta ühtlaselt professionaalset esituskoosseisu – meil on häid lauljaid ja dirigente. Ka Vanemuise ainus läinudaastane  ooperilavastus „Figaro pulm” näitas sealse ooperitrupi võimekust mitmete meeldejäävate rollilahendustega.   

Operettide ja muusikalide lavastustase oli kirjum ja mitmed olid ka muusikaliselt ebaühtlased. Siin oli ka žüriil arutlusainet. Plusspoolele jäi Mart Sanderi debüüt „Silvaga”. „Heliseva muusika” hästi valitud peaosatäitjad (mõlemad Mariad) hoidsid koos ebaühtlast lavastust. Selles kontekstis äratas tähelepanu noore trupi tempokas ja ühtlaselt heal tasemel mängitud „High School Musical” Nuku- ja Noorsooteatris. Tantsu-, balleti- ja muusikalavastuste nominentide  nimistule tagasi vaadates võib näha, et 2010. aasta lavastustest äratasid kõikide žüriide tähelepanu kollektiivsed tööd, millest kolm jõudis ka auhindadeni.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht