Pealelend

Küsis M. V.

TÕNU LENSMENT,Vanalinnastuudio direktori kt.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kuidas sai Vanalinnastuudio olukord nii kaugele minna, et lõppes ligi viiemiljonilise võlaga?

Hakati lahendama majandusküsimust. Kuna aga teater pole tootmisettevõte, ei ole siin ka majandus- ja müügialaste nõksudega midagi saavutada. Liiatigi veel, kui see n.-ö. ?teatraalses? võtmes ette võetakse. Teater ON ennekõike tema loominguline nägu. Ja selle tugevusest või nõrkusest tuleneb kõik hea ja halb.

Milline on hetkeseis teatris (majanduslikult, edasiste plaanide, uue hooaja, töökorralduse ja -kliima osas)?

Majanduslikult on seis stabiilne (ennekõike tänu ministeeriumi sekkumisele ? teatri eelarvelist toetust suurendati teatrite eelarve realt). Edasiste plaanide osas püsib teater uue juhi ootuses teatavas vaikelus. Töökorralduse ja -kliima osas valitseb ikkagi positiivse tooniga äraootav meeleolu. Inimesed teevad oma igapäevatööd (küll väikese erinevusega teatri argirutiinist ? pole uuslavastust proovisaalis).

Missugune saab olema VS tulevik? Millal tehakse otsus, kes hakkab teatrit juhtima, kes otsustavad? Millest otsuse tegemisel lähtutakse ja mis juhtub, kui konkursilt ei leita sobivat kandidaati?

VS säilib iseseisva riikliku struktuuriüksusena. Teatrijuhi kohale kandideerimiseks laekunud avaldustega töötab komisjon koosseisus Reet Mikkel, Siim Sukles, Evi Randoja, Külli Holsting, Tõnu Lensment, Eino Baskin ja Rein Oja. Otsus plaanitakse langetada hiljemalt 10. maiks. Kui konkursile laekunud avalduste seast ei leita sobivat kandidaati, on kaks varianti: konkurssi ajatatakse või kuulutatakse välja uus konkurss. Ministeerium on võtnud eesmärgiks leida kiiremas korras teatrile uus liider. Ülemineku- ehk vaheperioodi ei soovita.

Kas ministeeriumil on ka oma plaan Vanalinnastuudio tuleviku suhtes?

VS tuleviku suhtes on ministeeriumil oma kindel seisukoht: säilitame iseseisva riikliku etendusasutuse ja anname endast parima tema tõrgeteta toimimiseks. Uuelt teatrijuhilt ei oota me n.-ö. teatri päästmist või paremat majandamist. Me ootame selge kunstilise nägemuse ja teovõimega TEATRI juhti. VSi katuse all peab jalad alla saama väljundi poolest ühiskonnas üheselt ja kindlalt positsioneeritud kunstiliselt kõrgel tasemel loominguline kollektiiv.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht