Pealelend: Evelin Lagle

Tambet Kaugema

Sõltumatu Tantsu Ühendus näitab 9., 10. ja 18. veebruari õhtul Tallinnas Kanuti gildi saalis uutele koreograafidele pühendatud sarja „Première” raames kolme verivärsket tantsulavastust. Neid lavastusi näeb ka 15. veebruaril Tartus Genialistide klubis ja 16. märtsil Rakvere teatris.

Kes noortest koreograafidest sel aastal oma töödega publiku ette astuvad?

Evelin Lagle. „Première’i” teavitusjuht: „Première” on meie iga-aastane ettevõtmine, mis annab noortele koreograafidele võimaluse esitleda esimest korda professionaalses tantsuteatris oma töid. Eesti noortest koreograafidest said seekord võimaluse Svetlana Grigorjeva, Kaisa Selde, Kristina-Maria Heinsalu ja Christin Lunts ning esimest korda teeb kaasa ka tantsukunstnik väljastpoolt Eestit, sakslanna Mareike Franz.

Äsja Tallinna ülikooli lõpetanud koreograafi Svetlana Grigorjeva soololavastuse „sõp- rus-est” sisu on tihedalt seotud autori enda „segapäritoluga”. Lavastuse rõhk on asetatud neile inimestele, kes rahvuse mõistes on hermafrodiidid: nad pole ei üks ega teine või, hoopistükkis vastupidi, nad on nii üks kui ka teine.

Kolme koreograafi, Turu kunstiakadeemia lõpetanud Kaisa Selde, Tallinna ülikooli kasvandiku Christin Luntsi ja Viljandi kultuuriakadeemia haridusega Kristina-Maria Heinsalu ühislavastuses „fie” räägitakse inimesest ja tema ideaalidest, mida ta üritab iseenda, aga ka teiste inimeste kaudu realiseerida. Laval on mees ja naine ning nende ideaale lahates ei jää puutumata ka soolisuse temaatika.

Lavastusega „Duett” „Premierè’il” koreograafina debüteeriva noore saksa tantsukunstniku Mareike Franzi partneriks laval on punane tool.

Varasematel aastatel on „Première’i” sarjas osalenud Sandra Palm, Siim Tõniste, Jaan Ulst, Karl Saks, Kati Juurik ja Helena Pihel. Etendusi on antud Tallinnas, Tartus, Helsingis, Viljandis, Rakveres, Hiiumaal jm. Karl Saksa „Première’il” etendatud „Tšuud” pälvis 2010. aastal teatri aastaauhindade jaotamisel parima tantsulavastuse tiitli.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht