Pealelend – Liisa Nurmela, XIII tudengite teatripäevade peakorraldaja

TAMBET KAUGEMA

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

aa_sirp_15-05_0017__art_r1

13. – 15. veebruarini korraldatakse Viljandis XIII tudengite teatripäevad, festivali eestvedajaiks on Viljandi kultuuriakadeemia tudengid.

Milliseid truppe ja milliste lavastustega on seekord oodata?

Tudengite teatripäevad on suunatud eelkõige üli- ja rakenduskõrgkoolide harrastusteatritele. Tänavu on festivalile oodata välismaiseid teatritruppe Soomest ja Lätist: vastavalt Helsingi Üliõpilasteater ja teatritrupp Zona. Eestist on teatreid kuus: Uru Noorte­teater, T-teater, Ruutu 10, Koosen, Altermann ja Pärnu Nukuteater.

Lavastused on teemalt ja ülesehituselt erinäolised. Mitmes neist lahkavad noored seda, kuidas saada hakkama praeguses keskkonnas ning milline näeb välja võitlus eksistentsiaalsete probleemidega kiirelt muutuvas maailmas. Teisest küljest ei puudu festivalilt ka naer ja rõõm, truppide seas on improgrupid, kelle rahvast kaasavad etendused teevad õhkkonna vabamaks.

Milline on praegu Eesti tudengiteatri seisukord ja tase?

Tudengite teatritrupid tulevad ja lähevad. Mingil hetkel on neid palju, järgmisel saab aga inimestel aeg ja jaks otsa. Praegu on Eestis tudengite teatritruppe pigem vähe. Leidub ka neid, kes on tegutsenud aastaid: nad on suutnud säilitada endas kire teatri vastu ja jätkanud ka uute koosseisudega. Näiteks võib tuua T-teatri, kes on tegutsenud 2001. aastast ning keda kohtab igal aastal ka meie festivalil.

Taseme poolest on trupid väga erisugused. Nende tegemised on väga erinäolised ning lavastuste tase kõigub hea ja kehva vahepeal. Heal tasemel juhendaja käe all valmivad paremad lavastused, kindla juhita võivad lavastused jääda poolikuks.

Olen täheldanud, et noorte truppide loomingus tõusevad päevakorda ühiskonnas aktuaalsed teemad ning palju otsitakse vastuseid eksistentsiaalsetele küsimustele. Silma on hakanud, et Eestis tegutsevad teatritrupid teevad kas draamat või komöödiat, midagi vahepealset aga ei ole. Rohkem võiks olla katsetusi erisuguste teatrivormidega.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht