PEALELEND: TOOMAS TROSS, ASSITEJ Eesti keskuse juhatuse esimees

Tambet Kaugema

Tallinnas teatris NO99 toimub 29. maist 2. juunini rahvusvaheline teatrifestival NB , mida korraldab ASSITEJ Eesti keskus koos VAT-teatriga.  Festivali NB on korraldatud kahe-kolme  aasta tagant juba seitse korda, tänavune on kaheksas. Mis eesmärgiga seda festivali tehakse?    Kokku tulevad lastele ja noortele mängivad, ASSITEJ ülemaailmsesse võrgustikku kuuluvad teatrid Eestist ja naaberriikidest. Vaatajad  näevad vähem kui nädalaga uhke ja kireva buketi heal tasemel teatrit Põhjamaadelt ja Baltimaadelt, Venemaalt ja Saksamaalt, kaugemaltki.   

Kas seekordse festivali puhul saab esile tõsta mingi peateema?     

Festivali NB 2011. aasta lavastuste teemad on suunatud noortele, just seda pidasime silmas väliskülalisi valides. Teater räägib olulistest  teemadest noorele publikule. Vist on aeg selline, teater kõnetab taas.     

Kust ja milliste lavastustega on väliskülalisi oodata?       

Kaugemad külalised on Brasiiliast ja Koreast, nende Tallinnasse jõudmine sai teoks tänu Kopenhaagenis toimuvale ASSITEJ maailmakongressile ja teatrifestivalile. Mõlemalt maalt tuuakse vaadata väga huvitava teatrikeelega  lavastused. Alati kõrgel tasemel teatrit pakkuvast Taanist valisime lavastuse, mis aitab ehk kõige selgemalt mõista teatri olemust ja mõtet: ZEBU teatri lavastuse „Rand”. Ühe tunni jooksul on võimalik näha inimkonna teket raku tasandilt ja tsivilisatsiooni arengut kuni tänapäevani välja ning heita ka pilk homsesse. Niisugune ajamõõde ja haare raputab vaatajat, kõik see tuuakse meieni väga lihtsate teatrivahenditega. Pärast etendust  oleme kindlasti teistsugused, kui teatrisse tulles.     

Kes esindavad festivalil eesti laste- ja noorteteatrit?       

VAT-teater mitme noortelavastustega, Aita Vaher, Heino Seljamaa Teater Kohvris, Miksteater, ZEBU ühendatud tantsijad, teater Ilmarine ning teater Piip ja Tuut oma kogupereetendustega.

Küsinud Tambet Kaugema

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht