Teod

Margot Visnap

Veiko Tubin, Tallinna Linnateatri trupijuht  

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Suurejoonelise suveteatriprojekti „Tagasi Vargamäele” raames esietendub 13. juunil A. H. Tammsaare romaani „Tõde ja õigus” kolmanda osa dramatiseering „Wargamäe Wabariik”. Albu vallas Vargamäel Tammsaare muuseumi põldudel lavastab revolutsiooniteemalise teatritüki Elmo Nüganen. Kas olete jõudnud kokku arvata, kui palju inimesi üldse sellest suurprojektist, Tammsaare „Tõe ja õiguse” lavateoste ettekandmisest ja -valmistamisest osa võtab?

Neljas lavastuses osaleb 60 näitlejat Eesti teatritest, 80 inimest etendust teenindava personalina, 20 inimest Albu vallast, 120 koorilauljat, 50 vabatahtlikku ning 30 kaitseliitlast. Seega kokku ligikaudu 360 inimest. Lisaks veel 12 hobust.

Lavastuse „Wargamäe Wabariik” ettevalmistamise käigus levib Internetis kutse, millega kutsutakse 50 inimest vabatahtlikuna osalema uues lavastuses. Kui palju vabatahtlikke on end juba üles andnud?

Tänase seisuga on vabatahtlikke registreerunud 45 inimest.

Mis rolli vabatahtlikud massistseenides etendama peavad?

Kuna „Wargamäe Wabariigi” mänguplatsi suurus on üüratu, siis enamuse visuaalsest pildist moodustab inimmass. Vabatahtlikud kehastavad linnakodanikke, sõdureid, revolutsionääre, matuselisi.

Pakute vabatahtlikele kokkupuudet teatri köögipoolega, aga teil pole kahjuks võimalik nii suurt hulka inimesi majutada, mistap oleks sobilik, kui vabatahtlik omaks isiklikku transporti, et ööseks koju sõita. Proovid kestavad Vargamäel 2. kuni 12. juunini kella 11 – 20. 30, etendusi koos kontrolletendusega on 14. Kas vabatahtlikud on oma kulu ja kirjadega nõus teie suurepärases ettevõtmises osalema?

Kõik, kes senimaani on end kirja pannud, on suured teatrisõbrad. On kohalikke inimesi, aga ka pealinlasi. Praegu on Eestimaal nõnda suur teatriarmastus, et häid inimesi, kes õla alla panevad, leidub. Vabatahtlikud saavad tutvuda teatri köögipoolega ja kolm korda päevas süüa ning pisukese päevatasu.

Millise summaga toetas suurprojekti „Tammsaare teater Vargamäel” riik?

Nelja miljoni krooniga.

 

 

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht