Teod: Kristiina Oomer,

R. A.

Eesti Harrastusteatrite Liidu värske esimees  

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Millised on teie meelest need peamised suunad, mida tuleks kindlasti jätkata, ja millised need, millest peaks loobuma?

Jätkata tuleb kõikide nende riigifestivalidega, mida EHL on siiamaani koordineerinud. Kindlasti tuleb jätkata tööd maakondadega, kindlasti jääb EHL endiselt tegelema kõikide harrastajatega.

 

Mida tähendab töö maakondadega?

See tähendab seda, et tuleb korraldada maakondades teatrifestivalid. Kooliteatrite süsteemis on see hästi korraldatud ja see toimib. Muus vallas on veel tööd küll. Paljudes maakondades on üldse teatritegemine jäänud soiku, aga tundub, et see tegevus hakkab uuesti hoogustuma. Hakkavad toimuma ka juba maakondade teatripäevad täiskasvanutele.

 

Millele suunab oma tähelepanu uus juhatus ja esimees kõigepealt?

Me oleme veel nii põgusalt koos olnud, et uued mõtted alles kooruvad. Üks mure, mis viimastel aegadel on sageli üles kerkinud, on see, et harrastusteatrite tegemisi ei kajastata nende endi arvates piisavalt. Selle peale peaksime rohkem tähelepanu pöörama, leidma uusi väljundeid nende ja meie tegevuse kajastamiseks.

 

Mis te arvate, kui oluliseks peavad riigi äärealade harrastusteatritegijad EHLi, kas nad tunnevad organisatsiooni olemasolu?

Viimastel aastatel on see probleem teravaks läinud. EHLil on liikmed, kelle ees on meil loomulikult kohustused. Riigi seisukohalt on meil aga ka kohustused kõikide teiste harrastusteatrite ees. Ja ongi küsimus – kuidas peaksime suhtuma liikmetesse ja kuidas teistesse? EHL peaks tegelema kõigiga, aga uue juhatuse ülesanne võiks olla välja mõelda midagi erilist just liikmetele, et igaüks tajuks end ühe suure organisatsiooni liikmena.

 

Miks peaks üks EHLi sobiv teater kuuluma EHLi? Või vahet pole?

Siin on need inimesed, kellel on samasugused huvid ja mured. Meie idee on see, et  koondada need inimesed, sest koos on ju kergem. Silmatorkavamad väljundid ongi need iga-aastased festivalid. Ja nad võiksid ka mõelda selle peale, et meil on väga head suhted välismaaga. Organisatsioon aitab truppidel luua ja leida kontakte teiste omasugustega.

 

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht