Viljandi Ugala uljad plaanid

Tambet Kaugema

Viljandi Ugala jõuab homme oma selle hooaja  neljanda esietenduseni: teatri suures saalis saab lavaküpseks „Jürka”. A. H. Tammsaare „Põrgupõhja uue Vanapagana” põhjal on selle dramatiseerinud ja lavastanud Peeter Tammearu, kunstnikutöö tegi Jaak Vaus, Jürka rollis näeb Peeter Jürgensit. Eelmised kolm juba esietendunud uuslavastust on: draamakomöödia „Maakad” (lavastaja Taago Tubin), lastelavastus „Karlsson katuselt” (lavastaja Kalju Komissarov) ning draama „Grace ja Glorie”  (lavastaja Indrek Sammul).  

10. detsembril esietendub Ugala väikeses  saalis jõululavastus „Isa talveuni”, mille autor on soome kirjanik ja dramaturg Anna Krogerus. Lavastab selle Taago Tubin, kunstnikutöö teeb Jaanus Laagriküll. Tegu on kauni ja naljaka looga kujutlusvõime jõust. Uuel aastal peaks Ugala plaanide kohaselt lavale jõudma „Meeste kodu”, mille lavastab Andres Noormets Pärnu Endlast. Lugu toob ühele lavale kokku neli endist kursusekaaslast: Ago Andersoni (Endla), Riho Kütsari (Vanemuine), Mait Malmsteni (Eesti Draamateater) ja Indrek Sammuli (Ugala).     

Taago Tubin lavastab kevadel Martin  Alguse 2009. aasta näidendivõistlusel esikoha pälvinud näidendi „Postmodernsed leibkonnad”, mille kunstnikutöö teeb Kaspar Jancis. Peeter Tammearu plaanib samuti eesti algupärandi, Jaan Kruusvalli komöödia „Salaste laulupidu” lavaletoomist. Lisaks on teatril kevadel kavas kaks improvisatsioonilist lavastust. Mart Koldits dramatiseerib ja lavastab Viktor Pelevini novelli „Kollane nool”, mis toob lavale üle poolesaja  inimese: näitlejaid, tantsijaid ja ka muusikuid. See lavastus valmib koostöös Viljandi kultuuriakadeemiaga. Ka Ott Aardamil on plaanis improlavastus, selle tööpealkiri on „Mee hind” ja žanrist tulenevalt sõltub seega paljugi tööprotsessist, mis laval lõpuks toimuma hakkab. 2009. aasta sügisel tegevust alustanud Ugala noortestuudio tõi novembri keskel juhendajate Martin Milli ja Silvia Soro käe all välja oma esimese lavastuse „Kuugelmuugel”,  kus räägitakse noorte elust Internetimaailmas. Noorte esimeses lavastuses on kasutatud põnevalt erinevaid teatrivorme: varjuteatrit, improvisatsiooni, tantsu.       

Sel hooajal on Ugalas iga kuu külas ka Raadioteater. Raadioteatri väärikas ajalugu ja oskuslikult tehtud kuuldemängud pakuvad avastamisrõõmu Ugala hea akustika ja korraliku helitehnikaga saalis. Iga kord kuulatakse ühte kuuldemängu ja publikule avatakse ka selle salvestamise tagamaid, külas on nii kuuldemängu lavastajad kui ka näitlejaid.  Kui rutata praegusest vihmasest sügisest tuleva suve sooja, siis Ugala plaanib teatrit teha väga põneva ajalooga paigas, Meleski klaasivabrikus, mis kohandatakse suvelavastuse tarvis teatrisaaliks.       

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht