Von Krahli teatri selle hooaja kangelased

Tambet Kaugema

Von Krahli teatri uus hooaeg läks lahti 14. septembril, kui Juhan Ulfsaki lavastuses jõudis publiku ette karmi saatusega briti näitekirjaniku Sarah Kane’i kaks näidendit: „Puhastatud” ja „4.48 psühhoos”. Ulfsaki lavastusi mängitakse kuni 16. oktoobrini kokku 20 korral.

31. oktoobril, kui Von Krahli teater tähistab oma 21. sünnipäeva, esietendub Viljandi kultuuriakadeemias tantsukunsti eriala lõpetanud ja seni pigem tantsuvaldkonnas tegutsenud noore lavastaja Karl Saksa lavastus tööpealkirjaga „Oh My God” („Jumal küll”). Kaaslavastaja ja muusikaline juht on Hendrik Kaljujärv ning lavastuses teeb kaasa suur osa Von Krahli teatri uuest trupist. Novembris kümnel korral etenduva lavastuse kohta on asjaosalised öelnud, et sellest tuleb mäng avaliku ja privaatse Jumalaga, kusjuures ei viidata ühelegi konkreetsele usundile, sektile jms.
Uue hooaja üks huvitavamaid koostööettevõtmisi esietendub veebruari teisel poolel, kandes pealkirja „Elu on raske, aga me võime olla selle kangelased” (vihje David Bowie’ laulu „Heroes” fraasile „Me võime olla kangelased kas või üheks päevaks”). See valmib Von Krahli teatril koostöös Robert M. Johansoni (Nature Theatre of Oklahoma, USA), Simona Biekšaite ja Marit Sirgmetsaga (Probably Maybe Theatre, Norra). „Tahame, et vaataja tuleks meiega hetke, näeks elu absurdsust ja esitaks suure küsimuse: mida me tegelikult siin teeme?  Mis saab, kui me lõpuks suure hulga pealtnäha mõttetu verbaalse, visuaalse ja auditiivse informatsiooni toel jõuame teineteiseni? Tahame vaadata perifeeriat, nagu oleks see pealinn,” on öeldud tulevase lavastuse kohta.
Seitse aastat tagasi kutsus Von Krahli teater kokku andekad ja huvitavad noored režissöörid Marianne Kõrveri, Marko Raadi, Rainer Sarneti, Jaak Kilmi, Arbo Tammiksaare ja Andres Maimiku, et luua teatri- ja filmikunsti ühendav filmiseeria „Tabamata ime”. Nüüd, 2013. aastal, on Von Krahli teatris end sisse seadnud verivärske trupp ja filmimaastikul on pead tõstmas uus filmitegijate põlvkond. On aeg uuesti kohtuda. Koostöös noorte režissööride Martti Helde, Maria Reinupi, Triin Ruumeti, Raigo Saariste, Moonika Siimetsa ja Vallo Toomlaga valmib filmikassett „Kontakt”. Teemaks on paranormaalsed kogemused, esoteerilised juhtumid ning kontaktid materiaalse ja immateriaalse maailma vahel. Filmide esilinastus on 17. jaanuaril.
Kevadel toob soome lavastaja ja näitleja Tero Jartti (2012. aastal mängis ta Von Krahli teatri lavastuses „Nibud ehk Hetk me elude katkematus reas”) lavale lastelavastuse.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht