Eesti poliitiline avangard!

RUI, endine FIE

Käesolevaga teatan, et ma astun tagasi. See tähendab, et palun käesolevat kirja võtta kui minu tagasiastumiste tõendust. Ma astun tagasi baarist Peldik. See otsus ei ole tulnud kerge südamega, aga ma arvan, et nii on ainuõige. Miks ma seda teen? Esiteks sellepärast, et peen mees astub vahel ikka tagasi. Teiseks on see kahtlemata parem kogu meie baarile, kui ma praegu tagasi astun. Nii tõuseb meie baari maine ja konkurentsivõime. Kõik hakkavad teadma, et ahhaa, see on see baar, kust keegi hiljuti tagasi astus, vaat kui vahvad ja peened mehed seal käivad, lähme ka vaatama. Aga kes on juba korra üle Peldikubaari läve astunud, see ka jääb. Ses suhtes on meie baar Peldik nagu Las Palmas. Sellel, et tagasi astun konkreetselt mina, ei ole absoluutselt tähtsust, sama hästi oleks võinud tagasi astuda ka Jope, Kooma või keegi kolmas. Ainult et neil ei ole enam ideaale ega kohta, kuhu püüelda, nad on arenemise lõpetanud inimesed. Mina aga vaatan veel kunstide ja riigivalitsemise haljaste küngaste poole. Aga siiski, kuidas sellest aru saada, et astun tagasi? Sellest ei olegi kerge aru saada, selleks on vaja riigimehe mõistust. Ka Fröidi tuleks tunda. Igal juhul ei tule sellest nii aru saada, et ma enam baaris Peldik ei käiks. Kaugel sellest, ma kavatsen seal veel sagedamini käima hakata ja kõiki seadusega lubatud elumõnusid veel laialdasemalt tarbima hakata. Miks siis ka mitte, kui olen oma armsa baari heaks nii palju teinud, et sealt koguni tagasi astusin. Mul ju on moraalne õigus?

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Ma olen ka kutsunud mõnd uut inimest meie baari, kus südaöösel on suuri asju, nagu on kirjutanud mutimati.

Sõnaga, et ma astun küll tagasi, aga samas jälle ei astu nagu üldsegi. See on rohkem nii, sümboolne, kõrgemal tasemel, universaaluniversumi mõttes. Jope ütles ka, et mis see tagasiastumine ikka muud on kui üks järjekordne võnge.

Andsin avalduse Urmase kätte, kes pani selle arvete juurde. Kes tahab, võib originaaliga tutvumas käia (lugemise eest minule üks rokk).

Olen kindel, et mul on nüüd leivatee lahti puhutud ja pakkumisi tuleb. Sellele vaatamata pöördun ka teie poole: kui on vaja kedagi, kes tagasi astuks, siis paneme mind Teile kirja ja mõne kuu pärast või enne valimisi teeme ära. See maksab kolmteist puhtalt ja kõnelimiiti kolmesaja eest.

Elagu eesrindlikud tagasiastujad! Elagu Peldik!

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht