Evald Saag 24. XI 1912 ? 20. X 2004

Ove Sander

Evald Saag oli mitmekülgne inimene. Ta oli lõpetanud sõjakooli Eesti ohvitserina ja õppinud teoloogiat Tartus. Kuivõrd  tema noorpõlve sooviks oli minna misjonitööle, siis täiendas ta ennast troopika meditsiini alal. Saag tundis semi keeli ning  põhjalikult Euroopa kultuuri hälli, Sumerit. Ta armastas muusikat ning võis rääkida maalikunstist, kirjandusest ja arhitektuurist.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Ehk oli Evaldi peamine saladus, et tal polnud piire. Tema jaoks olid kõik seesolijad. Olles koos Piirituga, olid temale kõik olud ja inimesed  pühad ja head. Selle edasiandmisel ja kinnitamisel oli ta meister ? nõnda leidsid paljud oma väärtuse ja edasimineku mõtte just Evaldi sõnus ja selges silmavaates. Ta oli teede sillutaja südamest südamesse ning suuna kätte näitaja Igavese poole. Evald Saagi sõnum oli, et see tee on käidav ja päraleviiv.

 

 

Praost emeritus dr Evald Saagi mälestavad tänus EELK piiskopid, konsistoorium, vaimulikud,  praostkonnad ja kogudused. Evald Saagi ärasaatmine toimub Tallinna Piiskoplikus Toomkirikus laupäeval, 23. oktoobril kl 10 ja matusetalitus kl 12 Rapla kalmistul.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht