Eve Lokk 30. XII 1935 – 22. VIII 2006

 

  Tartu kunstnikkond mälestab Eve Lokki, head kunstnikku, väga korrektset, ausat ja lugupeetud inimest, kes on andnud Tartu kunsti suure panuse.  

Kunstnik sündis Tallinnas proovireisija Smolitschi perekonnas. Ta lõpetas Tallinna VII keskkooli ja 1961. aastal Eesti Riikliku Kunstiinstituudi metallehistöö alal. Tartu Ars laiendas parasjagu siis oma tegevust ning Eve Lokk (siis Bagdasarjan) asus elama Tartu. Eve Loki olulisemad metallitööd on lühtrid ja suured seinapannood. Talle usaldati lühtrite projekteerimine sellistesse väärikatesse  hoonetesse  nagu  Tartu ülikooli ajaloomuuseum (1981),  Tartu raekoda (1982),  Alu mõis ja paljud ettevõtted üle Eesti. Tema dekoratiivsed seinapannood kaunistavad Eesti Soojuselektrijaama, Põlva postimaja, Võru spordikooli jt. Ta oli tuntud ka metallist (raud, vask, messing) tarbenõude loojana: kirjutuslaua komplektid, tänavalaternad, rippsildid, tuulelipud, karikad ja vimplialused. Kuid Eve Loki lemmikvaldkond oli ehted: need tegid ta tuntuks rahva seas ja nendega esines ta edukalt  näitustel, sealhulgas 1971. aastal Jabloneci rahvusvahelisel ehetenäitusel. Tema ehteid osteti  Tartu ja Tallinna muuseumikogudesse.

Aastatel 1975 – 2003 oli Eve Lokk Arsi metalliosakonna vanem­kunstnik. Ainukesena kombinaadis hakkas ta süstemaatiliselt kata­logi­seerima osakonna toodangut ja eelkõige tänu temale on Arsi metalliosakond püsima jäänud.

 

Tartu Kunstnike Liit

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht