Heategevuslik kontserdisari

 

  II kontsert 20. septembril kell 20 Püha Katariina kirikus.

 

Esinevad Vanalinna Hariduskolleegiumi abituriendid ja vilistlased.

Theatrumi eestvõtmisel algas neljapäeval 13. septembril uus, läbi hooaja toimuv kontserdisari “Laulud Püha Katariina kirikule”. Esinevad tuntud artistid ning Vanalinna Hariduskolleegiumi õpilased ja vilistlased. Inimesed, kellele läheb korda Tallinna vanalinna Ladina kvartali südames asuva Püha Katariina kirikuhoone hoidmine ja kujundamine ning töö kirikuhoone aastaringse kasutuselevõtu heaks teatri-, kontserdi- ja loengusaalina. Inimesed, kellele on südamelähedane traditsioonilisest kristlikust vaimust ja väärtussüsteemist kantud haridus ja kultuur. Võimalust mööda püütakse tähistada ka kirikukalendri tähtpäevi, mis sageli rahvakalendriga ühtivad.

Heategevuslikku ettevõtmist võib nimetada ka “(kadri)sanditamiseks”. Piletimüügist ja annetustest saadavast tulust kaetakse kontsertide otsesed korralduskulud ning ülejäänu läheb fondi, mille vahendeid kasutatakse esmavajalike tööde tegemiseks, et kirikuhoonet saaks aastaringselt kasutada. Pileteid sarja kontsertidele müüakse kahe hinnaga: 150 ja 300 krooni.

Sarja esimesel kontserdil astusid üles Jaak, Mart, Ants ja Kärt Johanson ning Tõnis Mägi. Sarja teisel kontserdil esinevad Vanalinna Hariduskolleegiumi abituriendid, vilistlased ja nende sõbrad. Esitamisele tulevad laulud ning nende vahele luuletused, tekstid ja dialoogid (osa on ka omaloomingulised). Oktoobris on oodata Kristjan Üksküla (EMA lavakunstikool) ja Veiko Tubina (Linnateater) ning Theatrumi näitlejate Eva Eensaare ja Maria Petersoni ühiskontserti, läbirääkimised käivad veel mitme teisega.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht