KÜSIB Aili Künstler

Aili Künstler

VASTAVAD Jane Kreek, EMTA õppeosakonna juhatajaReet Välja, EMTA keelte lektoraadi juhataja Millisel eesmärgil õpetatakse EMTAs välisüliõpilastele (teiskeelsetele) eesti keelt? Teatavasti on vähendatud eesti keele tundide arvu ja eesti keele õppimine tehtud kohustuslikuks. Eesti keelt õpetatakse muusika- ja teatriakadeemias kahel eesmärgil. Esiteks riigikeelena venekeelse gümnaasiumi lõpetanuile, kes asuvad EMTA õppekava läbima eesti keeles. Vastavalt sisseastuja keeleoskusele on võimalik läbida kolm taset (1. ja 2. tase à 120 tundi aastas, kolmas tase 60 tundi aastas). Teiseks võõrkeelena välisüliõpilastele (60 tundi aastas). Keeleõppe eesmärk on eesti keele oskuste omandamine tasemel, mis võimaldab suhelda lihtsas keeles, mõista erialast terminoloogiat, moodustada lihtsaid lauseid, mis puudutavad õpilase vajadusi või tuttavat kõneainet. Nimetatud kursus on välisüliõpilastele (v.a vahetusüliõpilastele) kohustuslik.

Kuidas on lood õppekeele valikuga? Kas üliõpilane saab selle ise valida? Millisest strateegiast lähtuvalt õpetatakse muusikaakadeemias inglise keelt ja kui suures mahus seda tehakse?

Õppekeel on määratud õppekavas. Lisaks on õppekavas määratud õpiväljundite saavutamiseks vajalikud teised keeled. Määratlused on järgmised: õppekava läbitakse 1) eesti või inglise keeles, s.t et Eesti (sageli ka Soome) üliõpilased õpivad eesti keeles, muudest riikidest pärit üliõpilased õpivad inglise keeles, 2) eesti ja inglise keeles, s.t et kõik tudengid õpivad kahes keeles, 3) alates 2013. aastast luuakse eraldi õppekavad vastavalt õppekeelele.

Ingliskeelsete kursuste läbimiseks on vaja head keeleoskust. Inglise keelt õpetatakse kolmel eri tasemel: algtase (120 tundi aastas) on kohustuslik Aasia üliõpilastele, kes on tulnud teise kultuurikeskkonda ja kelle inglise keele oskus on sageli ebapiisav. Teine ja kolmas tase on valikained (à 120 tundi aastas), mida valivad nii Eesti kui ka välisüliõpilased. Kuna muusiku kutse eeldab laialdast rahvusvahelist suhtlemist, siis on ka Eesti üliõpilaste seas inglise keele õpe väga populaarne.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht