Pealelend

Karin Hallas-Murula

Kultuuriminister Laine Jänes kinnitas äsja Esti Kultuurkapitali sihtkapitalide uued liikmed. Nimekirjadest nähtub, et igasse sihtkapitali on kinnitatud ka üks kultuuriministeeriumi nõunik: kirjandussihtkapitali  Krista Ojasaar, helikunsti  Marko Lõhmus, kujutavasse ja rakenduskunsti  Helene Tedre, arhitektuuri Laila Põdra, näitekunsti  Tõnu Lensment ja rahvakultuuri  Marju Reismaa.

Teoreetiliselt on võimalik, et kultuurkapitali suures nõukogus hakkabki kultuurkapitali raha jaotama kultuuriminister koos oma nõunikega. See ei ole kindlasti see, mida kultuurkapitali süsteemi ülesehitajad silmas pidasid. Kultuurkapitali ei loodud kultuuriministeeriumi käepikenduseks, vaid sõltumatu institutsioonina, võimaldamaks toetada ka neid kultuuritegevusi, mis jäävad ministeeriumi „ametlikust kultuurikäsitlusest” väljapoole. Kultuurkapitali eesmärk oli tagada sõltumatud ning professionaalsed otsused oma eriala tunnustatud ja usaldatud esindajate kaudu.

Kultuuriministril ei ole võimalik sihtkapitali nõukogudesse liikmeid ise esitada (paragrahv 14, 1). Ta saab seaduse järgi ainult kinnitada vastava kultuuriala ühenduste esitatud kandidaadid.

Siit küsimus: millised erialaühendused esitasid kultuurkapitali nõukogudesse Krista Ojasaare, Marko Lõhmuse, Helena Tedre, Laila Põdra, Tõnu Lensmendi ja Marju Reismaa?

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht