Raamatututvustus

 

EESTI LOODUSKULTUUR Looduse ja kultuuri kokkupuutepunktid, teatav looduse semiootika on olnud Marani ja Tüüri teema juba pikemat aega. Nüüd on see päädinud sisukas esseekogumikus, kus kirjutavad süvemalt, spetsialistid nagu Valter Lang, Ülo Valk, Ester Võsu jt. Koostanud Timo Maran ja Kadri Tüür, konsulteerinud Mall Hiiemäe, Kalevi Kull, keeleliselt toimetanud Kanni Labi. Kaane kujundanud Leonhard Lapin, teostanud Terje Mäepalu, küljendanud Aivar Täpsi. Eesti Kirjandusmuuseum, 2005. 432 lk.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

 

Toomas Vint

TOPELTVALGUSES

Vint pakub alati ainest põnevateks mõtisklusteks, irriteerib ja ärritab. Uus romaan, mille peatükid nimetatud valguste järgi (ning neid ka kirjeldavad), algab juba rahutukstegevalt – sellega, et üks mees avastab, et ta on naine… Jajah. Toimetanud Velve Saar, kujundanud Tiiu Allikvee. Eesti Keele Sihtasutus, 2005. 272 lk.

 

Kalju Saareke

ELU KUI KABAREE

Pikaaegse tantsija, tantsupedagoogi ja 1960ndate Eesti NSV varietee taastaja mälestused, ekskurss ta ellu, tollesse ajastusse ning tantsu, eriti kabareesse ja varieteesse. Toimetanud Tiina Kanarbik, kaane kujundanud Heino Prunsvelt, fotod erakogust. Varrak, 2005. 256 lk.

 

RUTTU TUTTU! Isade unejutte

Üks väga ilus (paljus just tänu Jüri Mildebergi piltidele) juturaamat lastele, autoreiks kirjanikud-isad nagu Sinijärv, Belials, Kivirähk, Püttsepp, Contra, Rooste, Vaiksoo, Kivisildnik, Sauter, Tätte ja Pedmanson. Koostanud Tiina Siimets, pildid joonistanud Jüri Mildeberg, toimetanud Monica Kiik. Kujundanud Piret Mildeberg, küljendanud Mai Grepp, Pere ja Kodu raamatute projektijuht Eva Mere. AS Ajakirjade Kirjastus, 2005. 108 lk.

 

August Arumäe

HIIOBI ÕNNISTUS. Mälestused

Arumäe (1895 – 1976) mälestused on üsna kirjeldavas-kirjanduslikus laadis, lobedalt loetavad. Aga tähtsam on see, millest juttu: tsaariaegsest eesti külaühiskonnast, seejärel vabariigist ja lõpuks GULAG-i laagreist. Toimetanud Edakai Simmermann, nimeregistri koostanud Jaan Isotamm. Teksti sisestanud Viire Villandi, Joel Ilja ja Uku-Markus Simmermann, kaane kujundanud Paul Saar. Eesti Keele Sihtasutus, 2005. 494 lk.

 

Püha Louis Grignion de Montfort

TÕELINE PÜHENDUMINE MAARJALE

See 1947. aastal pühakuks kuulutatud katoliiklane, mitme usulise ordu asutaja, kirjutas oma katoliku maailmas vägagi tuntud teksti tegelikult juba XVIII sajandi alguses, kuigi ilmavalgust nägi see alles 1842. aastal. Mitu paavsti on nimetanud selle mehe pühendumist Maarjale just tolleks kõige õigemaks. Igatahes aitab see ka eemalseisjal veidi paremini mõista katoliku kultuuri, ilmanägemist. Tõlkinud Katrin Kits, keeleliselt toimetanud Aive Haljand. Fidelitas, 2005. 238 lk.

 

Mika Waltari

SUUR ILLUSIOON

Waltari esimene, 1928. aastal ilmunud ja ülimenukaks osutunud romaan, paljuski autobiograafiline (1920ndaid kirjeldav), nagu need esimesed ikka. Seetõttu on autor toda teksti ka häbenenud. Soome keelest tõlkinud Piret Saluri, toimetanud Anu Saluäär, kujundanud Heino Prunsvelt. Varrak, 2005.  84 lk.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht