Raamatututvustus

 

Hando Runnel SINAMU

Päev nädalas on üllas pühenduda luulele (lk 12). Sel nädalal võiks see päev mööduda Runneli seltsis: poeet on end taas leidnud ja jätkab vaimukalt ja vägevalt “Mõistatustes” maha märgitud rada. Jõuline, tunnetest, ihadest, ekspressiivsest pilgust kantud kogu. Toimetanud Siiri Ombler, kujundanud Mari Ainso. Ilmamaa, 2005.102 lk.

 

Yann Martel

PII ELU

2002. aasta Bookeri võitja. Laevahuku üle elanud loomaaiadirektori poeg, veendunud jumalaarmastaja (kõige laiemas mõttes) satub ühte päästepaati hüääni, orangutani, haavatud sebra ja hiiglasliku bengali tiigriga. Mõistagi on olukord keeruline ja peagi jäävad alles vaid noormees ja tiiger. Veider ja haarav lugu. Tõlkinud Tiiu Kraut, toimetanud Linda Targo, korrektuuri lugenud Kaidi Kuivjõgi, kaane illustreerinud Andy Bridge, küljendanud Jan Garšnek. Pegasus, 2005. 314 lk.

 

Aivar Kull

KULLI PILK

Raamatusse on mahtunud juba Brežnevi lõpuaastail kirjutanud teenelise kirjanduskriitiku lühemate arvustuste paremik. Käsitlusainese laadi järgi on tekstid jaotatud üheteistkümnesse ossa ning moodustavad mõnuga loetava, tervikliku kultuuriloolise jada, mis kokku on küll ühe inimese, ent tema kaudu ka ühe keeleruumi portree. Ning Kull kujutab seda kaunilt. Ja kaunina. Toimetanud Katre Ligi, kujundanud Mari Ainso, kaanefoto Veljo Runnel. Ilmamaa, 2005. 462 lk.

 

Albert Speer

MÄLESTUSEDHitleri arhitekti vanglas kirjutatud mälestused. Hitleri sõbra, truu võitluskaaslase ja hilisema tulise vastase sissevaade on isiklik, lähedane, seega ohtlik, raputav. Saksa keelest tõlkinud Ülle Pahla, toimetanud Leelo Laurits, kaane kujundanud Heino Prunsvelt. Varrak, 2005. 640 lk.

 

Philip Pullman

VAIGUST KIIKER

Lõpuks siis Pullmani triloogia kolmas osa, selle maakeelde jõudmist andis omajagu oodata. Fantasy-kirjanduse moodsasse klassikasse kuuluv sari pakub põnevust, seiklusi, muinasjuttu parimal kujul. Hea põhjus esimesed kaks osa üles otsida ja üle lugeda. Tõlkinud Eve Laur, värsid tõlkinud Harald Rajamets ja Linda Ruud, toimetanud Linda Ruud. Tiritamm, 2005. 454 lk.

 

Karin Hallas-Murula

SOOME-EESTI: SAJAND ARHITEKTUURISUHTEID

Kultuuriloo arhitektuuriline aspekt: peamiselt Soome mõjud Eesti arhitektuurile läbi XX sajandi segaste aegade. Karin Hallas-Murula on teinud põhjaliku ja suure töö, siit leiab ka palju põnevat pildimaterjali nii teostunust kui paberile jäänust. Keeleliselt toimetanud Aili Künstler, kujundanud Tiit Jürna. Eesti Arhitektuurimuuseum, 2005. 244 lk.

 

Raivo Seppo

KUUPAISTE TÜTAR. Moldova legend

Ajalooline armastusromaan, mille tegevus asetub XVII sajandi Moldovasse. Armunuiks vürst ja mustlanna. Ajalooliseks taustaks võitlused Transilvaania pärast. Kaane kujundanud Made Balbat, toimetanud Maarja Ojamaa. Eesti Raamat, 2005. 312 lk.

 

TEATER. MUUSIKA. KINO 11/2005

Number käsitleb lõunaeesti kultuuri. Pikemate portreelugude persoonid on Arvo Kukumägi, Kauksi Ülle ja Taago Tubin. Lõunaeesti kultuuri suundumusi eritlevad Lauri Sommer, Berk Vaher ja Veiko Märka, lõunaeesti kirjandusest annab ülevaate Valdo Valper, kunstist Reet Varblane. Võru ja setu teemalistest filmidest kirjutavad Aarne Ruben, Aapo Ilves, Arp Müller ja Jan Rahman, teatrietendustest Luule Epner ja Anneli Saro. Tõnu Karjatse vaatleb ETV telesaateid “Mõtõlus” ja “Kihoq” jpm. Peatoimetaja Madis Kolk.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht