Raamatututvustus

 

VÄRSKE RÕHK 2005, nr. 2/november Suurepärase noorte kirjandusajakirja esimene number (loe siitsamast kõrvalt) kadus lettidelt enne, kui suurem inimeste ring selle olemasolust üldse teada sai – huvilisi oli rohkem, kui tiraaž välja kannatas. Uus number sisaldab noorte luulet, proosat ning üllatuslikult ka paeluvat lühidraamaloomingut (millest osa võiks sobida ka noorte harrastusteatrite repertuaari). Autoreiks Auri Koit, Eliina Korts, Hanna Kangro, Sass Henno jpt. Kujundanud Lilli-Krõõt Repnau. Peatoimetaja Priit Kruus. 88 lk.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

 

Ilmar Külvet

VANA ARM EI ROOSTETA

Mälestusteos Ilmar Külveti 85. sünniaastapäevaks. Ülevaade kirjaniku ajakirjanduslikust loomingust, tema artiklid, mis ilmusid väliseesti ajalehtedes ega olnud seega omal ajal kergesti kättesaadavad. Koostanud Vaike Külvet, toimetanud Piret Noorhani, kaas ja vahetiitlid Marcus Kolga. Eesti Kirjandusmuuseum, 2005. 440 lk.

 

Peeter Sauter

HISPAANIA SAAPAD JA SILMAD

Sauterite pere Hispaania reisiraamat, osa Sauteri “projektist”: elu kui kirjandus, sest kunagi ei ole olnud sedavõrd oluline (nüüd muidugi valetan – sageli on), millest Sauter räägib, vaid millise sujuvuse ja suvaga ta seda teeb. Korrektuuri tegi Inna Lusti, kujundas Dan Mikkin, fotod on kah Sauteri tehtud. 158 lk.

 

Leelo Tungal

SIIL FELIX JA SEKELDUSTE SÜGIS

Sügisega on muidugi tänavuseks enam-vähem ühelpool ja siilid popsutavad mätta all, aga kel Felix juba tuttav tegelane, teab, et selle selgemeelse siiliga igav ei hakka. Illustreerinud Regina Lukk-Toompere. Varrak, 2005. 112 lk.

 

Peet Vallak

HULGUS

Ühe me parima novellikirjaniku ainus romaan, verise minevikuga inimese lunastuse otsimise lugu – Eesti metsatalus, pärast maailmasõda ja vabanemist. Teine trükk, esmatrükk 1927, Noor-Eesti Kirjastus. Toimetanud Georg Grünberg, kaane kujundanud OÜ PiktoGraaf. Sarjas “Eesti romaanivara”, Eesti Raamat, 2005. 208 lk.

 

Kalju Suur

JÄRELNOPPEID KULTUURIKIHIST

Ühe hinnatuma ja parema hetketabamisvaistuga eesti fotograafi järjekordne valimik kultuurielus talle silma torganud inimestest. Seltskonnakroonika kõrgtase, mis läeb eriti hinda siis, kui need inimesed on kas vanad või neid enam pole… 2005. 192 lk.

 

Iris Murdoch

LIIVALOSS

Suure kirjaniku ja filosoofi romaan mängib suhtepuntraga, mis koguneb ümber kooliõpetaja Bill Mori ja ta perekonna, kui mängu tuleb noor naiskunstnik, kes asub õpetajast portreed maalima. Inglise keelest tõlkinud Maret Kaik. Toimetanud Uno Lehepuu, kujundanud Mari Kaljuste. Varrak, 2005. 360 lk.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht