Raamatututvustus

 

Urmas Alender TRUU NAILONKUU

Rokitrubaduuri luulevalimik, ta esimene raamat, kahjuks postuumselt. Poeesid on reastatud kronoloogiliselt, siin leiab ajastu hõngu, eri stiile ja hõrku poeetilist taju. Korralik luuleraamat, mitte tekstivihik. Koostanud Karl Martin Sinijärv, kujundanud Heino Prunsvelt, järelsõna kirjutanud Jürgen Rooste. Pegasus, 2007.

 

Kaalu Kirme

MUUSAD EI VAIKINUD. Kunst Eestis 1941–1944

Monograafia sõjaaegsest kunstist saksa vägede okupeeritud Eestis. Tähtis ja põhjalik lüngatäide me senises kunstiuurimises.

Lisaks tihedale ja ülevaatlikule tekstile rohkelt reprosid ja vana fotomaterjali.

Toimetanud Tiiu Viirand, kujundanud Tiiu Vent, kaane kujundanud Tiiu Allikvee. Kunst, 2007. 308 lk.

 

Peeter Ilus

VESIPAPP NING PURUVANA

Selline kaunis raamat, kus pildid sama olulised kui tekst – lisaks mõnele folkloorimõjulisele kunstmuinasjutule leiab siit ka kolm luuletust. Selline väike, maagilise olekuga raamat. Illustreerinud ja kujundanud Maara Vint. Penikoorem, 2006. 40 lk.

 

Andres Herkel

VENE MÕISTATUS

Ajaloolane, riigi- ja kirjamees selgitab praeguse Venemaa murettekitavat olukorda ja suundumusi, tehes seda Vene ajalukku ja “vene ideega” tegelenud mõtlejate töödesse süüvinult. Toimetanud Kristina Schmidt, kaane kujundanud Mari Ainso. Ilmamaa, 2007. 250 lk.

 

Peeter Põld

LASTEST TUNTAKSE MEID

Peeter Siegfried Nikolaus Põld (1878–1930) on Eesti hariduspõllu korraldamise ja arendamise juhtivaid jõude, suur pedagoog, oluline tegija ka karskusliikumises, poliitilises ja usuelus. Siia on koondatud peamiselt ta haridusteemalised kirjutised, mis suuresti tänagi aktuaalsed. Koostanud Tõnu Tender, toimetanud Siiri Ombler, kujundanud Kaljo Põllu. Sarjas “Eesti mõttelugu”, Ilmamaa, 2007. 454 lk.

 

Pille-Riin Purje

KURADITOSIN NÄITLEJAT HIIRELÕKSUS

Purje kolmteist intervjuud raadiosaatele “Hiirelõks” (2003–2005). Ta on küsitlenud end juba tõestanuid, teatri “suuri kalu”. Ja räägivad nad inimlikult, kõigest teatrisse puutuvast, elust selle ümber. Teatrisõbrale mõnus lugemisvara. Keeleliselt toimetanud Malle Kiirend, kujundanud Mari Kaljuste. Varrak, 2007. 344 lk.

 

Linnart Mäll,

Märt Läänemets, Teet Toome

IDA MÕTTELOO LEKSIKON. Lõuna-, Ida- ja Sise-Aasia

1100 märksõna peamiselt Indias ja Hiinas tekkinud õpetuste ja mõttesuundade kohta, hea leksikon ajaloolasele, filosoofile, filoloogile ja teoloogile, aga ka tõlkijale-toimetajale ning muidugi kasulik igaühele. Toimetanud Linnart Mäll, keeleliselt toimetanud Kairi Korts, kujundanud ja küljendanud Meelis Friedenthal. Tartu Ülikooli Orientalistikakeskus, 2006. 354 lk.

 

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht