Raamatututvustus

 

Claes Andersson KÜLM ON, TULI LAHTI. Kuus viimast luulekogu

Kunagine Soome kultuuriminister, aga ka džässpianist, peamiselt ent luuletaja, näitekirjanik, esseist, Põhjamaade luulefestivali sage külaline, suurepärane poeet, paistab soomerootsi luules silma lihtsuse ja paradoksilembusega. Rootsi keelest tõlkinud Mati Sirkel, toimetanud Hasso Krull, kujundanud ja küljendanud Peeter Laurits ja Eleonora Kampe. Eesti Keele Sihtasutus, 2006. 220 lk.

 

Lars Saabye Christensen

POOLVEND

Tänapäeva Norra ühe olulisema kirjaniku suur ja võimas romaan: ühe kummalise pere saatus läbi nelja põlve Oslo kitsukeses korteris. Christensen märkab iga lauset ja sõna, leiab igale neist õige koha. Tõlkinud Maarja Siiner, toimetanud Helju Jüssi, korrektuuri lugenud Kaidi Lillemägi, küljendanud Jan Garšnek. Pegasus, 2006. 712 lk.

 

Rainer Maria Rilke

DUINO ELEEGIAD

Kakskeelne väljaanne. Kümmekonna aasta jooksul kirjutatud kümme eleegiat. Nagu ütleb tõlkija selle XX sajandi ühe tuntuma, romantilise eluhoiakuga luuletaja kohta: “Rilke armastab ammuolnu õilsat paatinat ja seepärast on “Eleegiad” ka hommage eeskätt Euroopa olnust tulvil ajaloole”. Saksa keelest tõlkinud ja saatesõna kirjutanud Mati Sirkel, kujundanud Jüri Kass. Vagabund, 2005. 112 lk.

 

Maria von Rosen,

Ingmar Bergman

KOLM PÄEVIKUT

Juba saanud üheks möödunud aasta edukamaks raamatuks. Isiklik ja traagiline sissevaade Ingmar Bergmani, ta naise Ingridi ning tolle tütre Maria maailma… Rootsi keelest tõlkinud Ülev Aaloe ja Maarja Laur, toimetanud Meelike Saarna, kaane kujundanud Rein Seppius, küljendanud Villu Tammer. Tänapäev, 2005. 232 lk.

 

Mati Unt

VEND ANTIGONE, EMA OIDIPUS

Sophoklese ja Euripidese klassikaliste tragöödiate undilik ümbermõtestatus kolmevaatuseliseks draamaks, mis lähendab meid euroopa kultuuri alghetkedele, 2004. aastal sai Eesti Kultuurkapitali auhinna. Toimetanud Anu Saluäär, aastakäigu kujundanud Jüri Kaarma. Loomingu Raamatukogu 2006, nr 1-2. 96 lk.

 

Tiit Merenäkk

MEREMÕTTED. Poeem

Poeem on jätkuks Merenäki varasematele luulevihkudele “Mereleminek” ja “Mereretk”, palju impressionistlikku mõtteluulet, sekka sotsiaalseid nüansse, paremail hetkil realistlikke pildikesi. Kaanefoto Mall Joost, kujundanud Guido Veidenbaum. Tarbatu, 2006. 48 lk.

 

MUUSIKA  2005, nr 2

Võru muusikakooli direktor Celia Roose: “Ma ei ole rahul sellega, et õppekava täitmine on tähtsam kui lapsed oma väärtuste ja annetega.” Juttu tuleb veel Rahmaninovi saladusest, Erkki-Sven Tüüri uuest sümfooniast, “Toscast” rahvusooperis, muusikalist “Georg” ja Collegium Vocalest, Kopenhaageni uuest ooperimajast, Trey Gunni koostööprojektist Kimmo Pohjoneniga, TTÜ meeskoorist jpm. Peatoimetaja Ia Remmel.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht