Raamatututvustus

 

OTSIDES. Juhan Peegel. Meenutusi pikalt teelt

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Armas elulooraamat, Peegli pajatus oma elust ja ajast. Väärt mees, väärt pedagoog ja kultuuriloolane, väärt raamat. Vestluste põhjal koostanud Maarja Lõhmus, toimetanud Mari Karlson ja Maris Makko. Kujundanud Andres Tali, Tänapäev, 2006. 168 lk.

 

Hasso Krull

LOOMISE MÕNU JA KIRI. Essee vanarahva kosmoloogiast

Krull on pöördunud aegade alguse ja isegi selle aja eelsete lugude, vägede ja mõtete juurde, uurinud maailma loomist ja saamist ning erinevate kultuuride algtekste. Kokku on saanud suurepärase ja köitva essee. Toimetanud Anu Saluäär. Loomingu Raamatukogu 2006, nr 5-6. 120 lk.

 

Jelena Skulskaja

SIILID UDUS. Okkaline vaim ja tema võim

Tekste 60ndate vene kultuuriloost. Artiklid, esseed, mõtisklused, intervjuud – Skulskaja on muidugi ajakirjanik, s.t kirjutab köitvalt, peatudes eredamal, ent sügava kultuurihuvi ja -armastusega. Vene keelest tõlkinud Ilmar Palli, Juku-Kalle Raid, Maris Jõks, toimetanud Juku-Kalle Raid, korrektuuri lugenud Maris Jõks. Kujundanud Andres Rõhu ja Enaber Surdna. KesKus, 2006. 188 lk.

 

Eliina Korts

LÖÖKLAUSED MURRAVAD METSI

Värskele Rõhule lisaks hakkavad samade toimetajate toetava käe abil ilmuma ka noorte debüütkogud. Esimene neist siis Kortsu luulevalimik. Tema laad on mõtisklev (s.t tal on maailma kohta mõtteid), rahulik (s.t tomid hoitakse sordiini all) ja intellektuaalne (s.t ta otsib oma kohta päikse all). Toimetanud Auri Jürna, kujundanud Lilli-Krõõt Repnau, Värske Raamat, 2006. 58 lk.

 

LÓPEZ JA LAURITS

See on küll kataloog kahe suurepärase kunstniku töödest, aga igatahes väärt kataloog, mis ka lugusid ja seletusi pakub. Näitus, mille juurde trükis käib, seisab Kunstihoones veel 2. aprillini. Tekstid: Peeter Laurits, Marcos López, Reet Varblane, tõlkinud Celia de Juan, Maria Kall, Maris Vaiga, Juan Carlos Monroy, Cristina Tamm, Leandro Perrot, kujundanud Peeter Laurits. SA Tallinna Kunstihoone Fond, 2006.

 

VÄRSKE RÕHK 2006, nr 3, veebruar.

Noorte kirjanduskirja kolmas number, sisaldab noorte, tuliste, end otsivate autorite luulet ja proosat, seekord Kati Künsari, Siiri Taimla, Kaarel B. Väljamäe, Andra Teede, Mart Valneri, Martin Vabati luulet, Kristo Viidingu, Mari Tammari, Edvin Aedma, Mikk Pärnitsa ja Erkki Jürgensi proosat, Siim Nurklik moodsa aja lastest, Martin Oja hängijatest ja davai-põlvkonnast, Eia Uus sellest, mis meil on ja mida me tahame. Peatoimetaja Priit Kruus.

 

ESTONIAN LITERARY MAGAZINE spring 2006

Ingliskeelne eesti kirjanduse imelisuse teavitaja laias ilmas, seekord keskmes Paul-Eerik Rummo, Mart Kivastik, Arvo Valton ja Jaan Oks. Toimetaja Tiina Randviir.

 

MUUSIKA 2006, nr 3

Muusika märtsinumbri avaloos räägib oma tegemistest Tartu pianist Tanel Joamets, festivali “Mozart 250” muljeid vahendab Ardo Västrik, juttu tuleb Luksemburgi muusikaelu korraldusest, Jaapani kuulsast alternatiivmuusikust Ryuichi Sakamotost ning Tartu sünteesi- ja fusioonibändidest jpm. Peatoimetaja Ia Remmel.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht