Raamatututvustus

 

  J. RANDVERE RUTH 19.-20. SAJANDI VAHETUSE KULTUURIS

Põnev kultuurilooliste, analüütiliste, semiootiliste artiklite ja haakumiste kogumik ühest 20. sajandi eesti kirjanduse vastuolulisemaid tundeid äratanud ilukirjanduslikust esseest, autoreiks Loone Ots, Elo Lindsalu, Mirjam Hinrikus, Jaan Undusk jpt. Lisaks leiab siit täienduseks kaks Aaviku käsikirja jäänud pala: “Ester” ja “Angelika”. Koostanud Mirjam Hinrikus, toimetanud Ülle Kurs, kujundanud Jaan Klõšeiko. Underi ja Tuglase Kirjanduskeskus, 2006. 336 lk.

 

RUTI RAAMAT. Artikleid, lugusid ja mälestusi

Pühendusteos Rutt Hinrikusele 07. 05. 2006. Selles raamatus kirjutavad sõbrad ja kolleegid kas Rutt Hinrikusest või nendest valdkondadest (arhiivindus, kirjanduslugu, elulood), mida ta on uurinud. Autoreiks Peeter Olesk, Hilve Rebane, Jaan Kaplinski, Tiia Toomet, Enn Nõu, Helga Nõu jpt. Koostanud Sirje Olesk ja Janika Kronberg, toimetanud Tiina Saluvere, kujundanud Kalle Müller. Eesti Kirjandusmuuseum, 2006. 392 lk.

 

HÄÄD ÖÖD! Emade unejutte

Isade unejuturaamat “Ruttu tuttu” on saanud väärilise järje. Unejutte vestavad Kauksi Ülle, Piret Raud, Kerttu Soans, Kristiina Kass, Eva Koff, Kati Murutar, Maarja Undusk, Merca, Aidi Vallik ja Tiia Kõnnussaar. Pildid joonistanud ja raamatu kujundanud Piret Mildeberg, toimetanud Tiia Kõnnussaar, keeleliselt toimetanud Monica Kiik. Küljendanud Mai Grepp, projektijuht Eva Mere. Pere ja Kodu, 2006. 84 lk.

 

Ülo Pikkov

UNERAAMAT

Vabariigi laste une eest tuleb hoolt kanda! Armastatud animaatorgi on hakkama saanud 34  imetoreda lambavärsiga, mis järjest une poole samme seavad – mõnus raamat numbrite õppimiseks. Lambad läevad vahepeal nii lustakaks, et mine sa tea, kas uni tahabki tulla… Illustreerinud autor, kujundanud Anne Pikkov, toimetanud Contra. Athos, 2006.

 

Heiki Vilep

MIND OLI KAKS.

Läbilõige luuleloomingust

Mõnus laste- ja kapikollidekirjanik Vilep on ent maha saanud luulekoguga, mis polegi lastele suunatud, vaid pigem suurematele poeesisõpradele – sellised väiksed süngevõitu pildid elust, mõttest, maailmast. Nukrad ja rahulikud, mida mõnus omaette lugeda, kiire päeva katkestuseks. Pildid Albert Gulk, küljendanud-kujundanud Aivar Õepa. Vilep & Vallik, 2006. 150 lk.

 

TEATER. MUUSIKA. KINO

Kuna eesti teatri aasta ajaarvamises on maikuu pühendatud laste- ja noorteteatrile, puudutab neid teemasid ka TMK mainumber: Ott Karulin uurib, mis noori huvitab, Persona grata’ks on Nukuteatri ja Noorsooteatri lavastaja ja dramaturg Vahur Keller. Pika intervjuu rubriigis Vastab Aare Toikka, kelle stsenaariumi järgi valminud lastefilmist “Ruudi” kirjutavad Ilona Martson ja Rait Avestik. Lisaks teeb Evi Arujärv kokkuvõtteid eesti muusika päevadest, Mait Jüriado arvustab Kismabande ja Muschraumi uusi plaate, Kadri Kõusaar tutvustab “Femme fatale’i” filmifestivali programmi jpm. Peatoimetaja Madis Kolk.

 

CHEESE 15/06

Väärt fotokunstiajakirja uusim number kõneleb meile nt Elina Brotheruse fotomaalidest, uudisest, hetkest ja olemusest pressi- ja perekonnafotodes, KGB kõikenägevast silmast, Marge Monko fotonäitusest, Eesti esimesest teadusfoto võistlusest jpm põnevast. Peatoimetaja Tiit Lepp.

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht