Raamatututvustus

 

Ülo Tonts KLASSIKUKS KODUST KAUGEL

Kirjanduslike artiklite ja meenutuste kogu, sissevaade väliseesti kirjandusse ja kirjandusellu. Tontsi pilk ulatub eri aegadesse, maadele ja mandritele, erinevate meeste ellu. Toimetanud Katre Ligi, kujundanud Mari Ainso. Ilmamaa, 2006. 256 lk.

 

Triin Soomets

VÄLJAS

Ühe tähelepanuväärsema eesti luuletaja uus kogu. Füüsiline ja kujunditiine, jätkab see “Toormaterjalis” alustatud teekonda. Jõuline, karge, naiselik luuleraamat. Imeilus. Esitletakse sel pühapäeval Vanalinna Muusikamajas koos Jan Kausi uue romaaniga (vt allpool). Kujundanud Andres Rõhu. Tuum, 2006. 62 lk.

 

Maarja Kangro

KURAT ÕRNAL LUMEL

Assotsiatiivne, väga pildiline luule, milles iga poees on kujundileid ja väike lugu, kohati veidi eskapistlik.  Siin kohtab putukaid ja linde… nood teatavasti passivad hästi kokku. Ent kõige toredam on see, et iga(s) luuletus(es) siin on väike kaasakiskuv looke. Fotod ja kujunduse kavand Kirke Kangro, modell Martijn Smits, kujundanud ja küljendanud Andro Küün. Verb, 2006. 96 lk.

 

Ene Kull, Viivi Luik

PINK

Sari Ene Kulli pingifotosid (neid, mis näivad peitvat endas aegu ja lugusid), mille juurde Viivi Luik on valinud tekste luuleklassikast. Armas iluraamat, kena kinkimiseks, aga ka kaasamõtlemiseks. Selline esteetiline (mälu)mäng. Kujundanud Tõnu Kaalep. Varrak, 2006.

 

Jan Kaus

TEMA

Ma ei julge veel päris kindlalt väita, millest see raamat räägib. Igatahes on see köitev sissetung ühe inimese maailma, kes teeb ümbritsevale liiga, kindlasti psühholoogilist-analüüsivat laadi romaan. Ja mul on tunne, et Jan Kaus on kirjanikuna tõsinenud. Toimetanud Kajar Pruul. Kujundanud Vivika Kalt, kaanefoto Külli Sepp. Tuum, 2006. 270 lk.

 

Peeter Sauter

VERE JOOKS

Sauteri vaste Kiviräha möödunud aastal ilmunud “Juttudele”, peamiselt aastate jooksul eri kohtades ilmunud lood, tugevad realistlikud-naturalistlikud proosapalad, sekka ka midagi uut. Toimetanud Marika Mikli. Kujundanud Vivika Kalt, joonistanud Manfred Vainokivi. Tuum, 2006. 288 lk.

 

Tiit Aleksejev

VALGE KUNINGRIIK

Ajalooharidusega kirjamehe esimene romaan, mis viib meid tänapäeva Lääne-Euroopa suurlinnadesse ning 1980ndate Afganistani sõjatandrile. Tegelasteks sõdurid ja diplomaadid. Aga see pole vaid põnevusromaan. Toimetanud Linda Uustalu, kujundanud Mari Kaljuste. Varrak, 2006. 198 lk.

 

Nick Hornby

PIKK TEE ALLAMenukirjaniku haarav lugu nelja enesetappu plaaniva, aga täiesti võõra inimese kohtumisest Londoni enesetapjate meelispaigast ning suhete ja murede lahiharutamisest selles kummalises seltskonnas. Inglise keelest tõlkinud Maret Kaik, toimetanud Uno Lehepuu. Kaane kujundanud Anne Pikkov. Varrak, 2006. 304 lk.

 

Åsa Moberg,

Adam Inczèdy-Gombos

ADAMA RAAMAT

Lugu maniakaaldepressiivse Ungari paruni, saekaatritöölise ja poeomaniku Adama ning ajakirjaniku ja kirjaniku Åsa keerulisest kooselust, omamoodi rõhuv dokumentaalraamat. Päevikukatked, kirjand, dialoogid… Tõlkinud Marit Malsroos Lewin, toimetanud Merike Saarna. Illustreerinud Birgitta Stenberg, kaane kujundanud Kaie Karolin. Philos, 2006. 312 lk.

 

Ylo M. Pärnik

DR. BERTRAM

Läbilõige ühe Balti idealisti maailmavaatest Eesti kultuuriloo üldpildis. Pärnik on võtnud põhjalikumalt käsitleda ühe olulisema baltisaksa kirjamehe, kes tänini me kirjandusloost kuidagi kõrvale jäänud. Toimetanud Helvi Matjus ja Urmas Tõnisson. Sarja “Eesti kirjanikke” kujundanud Tõnu Runnel. Ilmamaa, 2006. 160 lk.

 

Paul Veyne

KAS KREEKLASED USKUSID OMA MÜÜTE?

Essee konstitueerivast kujutlusvõimest. Ühe tänapäeva olulisema antiigiuurija analüüs uskumise fenomenist Euroopa ajaloos, ka (ajaloolise) “tõe” mõistest. Prantsuse keelest tõlkinud Mirjam Lepikult, toimetanud Marek Tamm. Kujundanud Marius Peterson. Sari “Ajalugu. Sotsiaalteadused”, Varrak, 2006. 220 lk.

 

Anatoli Tšernjajev

1991. AASTA. NSV LIIDU PRESIDENDI ABI PÄEVIK

Gorbatšovi lähikondlase sissevaade Kremli telgitagustesse, lugu sellest, kuidas perestroika selle tegijatel käest libises ning Nõukogude Liit Kremli vanameelsete, joodikust Jeltsini ning tõrksate baltlaste teotsemisel lagunes. Tõlkinud Udo Uibo. Sarja “Luukamber” kujundanud Jüri Kass, Vagabund, 2006. 282 lk.

 

Heino Kiik

LEIDA ENNAST 1954 – 1963

Need Kiige meenutused on täitsa muhedad – juba viies raamat, kus räägitakse ülikoolist, pere loomisest, eneseleidmisest, kirjutamisest, Moskvast jpm. Kunstnik Jüri Arrak, korrektuuri lugenud Kristina Schmidt. Ilmamaa, 2006. 254 lk.

 

Bo Carpelan

SUVE VARJUD

Soomerootsi elava klassiku 2005. aastal Finlandia auhinna pälvinud poeetiline romaan vana mehe saabumisest iidsesse maamõisa, kus ta viibis lapsena 1944. aasta sõjasuvel. Rootsi keelest tõlkinud Tõnis Arnover, toimetanud Anu Saluäär. Loomingu Raamatukogu 2006, nr 16 – 18. 144 lk.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht