Raamatututvustus

 

Erkki Toivanen KAHEL POOL KANALIT

Tuntud soome ajakirjaniku, BBC toimetaja raamat elust ja poliitikast kontinentaal-Euroopas (Prantsusmaal) ning Suur-Britannias. Ta tähelepanekud ja mõtted ei tugine põhjalikel ajaloolistel või sotsioloogilistel uurimustel, vaid on pärit argipäevastest kogemustest. Tõlkinud Piret Saluri, toimetanud Malle Kiirend, kujundanud Mari Kaljuste. Varrak, 2006.  128 lk.

 

Voldemar Kures

SEISTME LUKUGA SULETUD RAAMAT II

Ühe kunagise eesti tippajakirjaniku paguluses kirjutatud kultuuriloolise väärtuse ja ladusa stiiliga päevaraamatud 1951. ja 1952. aastast. Sissekanded moodustavad tõesti pigem omaette terviklikud esseed või artiklid. Toimetanud Katre Ligi, kujundanud Mari Ainso. Ilmamaa, 2006. 496 lk.

 

Peeter Sink

MAALID. PAINTINGS

Elva hingekarjase ja maalikunstniku tekstide ja maalireprode väljaanne, lisaks käsitlusi ja artikleid tema kohta. Koostanud ja toimetanud Juta Kivimäe, kaassõnad Tunne Kelam ja Juta Kivimäe, kujundanud Jaan Klõšeiko, keeleliselt toimetanud Tiina Lias, inglise keelde tõlkinud Juta Ristsoo ja Mari-Ann Kelam, fotografeerinud Toomas Kohv. Kirjastanud tunne ja Mari-Ann Kelam, 2006. 184 lk.

 

Slavenka Drakulić

NAD EI TEEKS KÄRBSELEGI LIIGA.

Sõjakurjategijad Haagi kohtus

Rootsis elava horvaadi pagulase

(1988. a debüteeris ta tollases Jugoslaavias romaanikirjanikuna) raamat sõjakurjategijate protsessist Haagis. 2005. aastal pälvis see Euroopa vastastikuse mõistmise auhinna. Inglise keelest tõlkinud Karin Suursalu, toimetanud Terje Kuusik. Loomingu Raamatukogu 2006, nr 27 – 30, 152 lk.

 

 

VIISTEIST.

Eesti arhitektuurimuuseumi

kogumik

Juttu tehakse muuseumi ajaloost,

näitustest, arengusuundadest, aga ka mõnest arhitektuuriajaloo probleemist. Autoreiks parimad oma ala spetsialistid. Koostanud ja toimetanud Kristel Valk, toimetanud Karin Hallas-Murula, keeleliselt toimetanud Aili Künstler, tõlkinud Margus Sardis, kujundanud Irina Tammis. Eesti Arhitektuurimuuseum, 2006. 208 lk.

 

 

ACTA SEMIOTICA ESTICA III

Kolmanda numbri artiklid käsitlevad eesti kultuuri eri tahke (teater, kunst, foto, lastekirjandus), organisatsioonikultuuri, nõukogude poliitilist diskursust, hääle fenomeni, kinokeeleteooriat, kübertekstiteooriat ning varakristlike eremiitide elu ja tegevust kui praktilist semiootikat. Koostanud ja toimetanud Elin Sütiste, Silvi Salupere, keeleliselt toimetanud Eva Lepik, kaane kujundanud Rauno Thomas Moss, Mihkel Mõttus. Tartu Ülikooli Kirjastus, 2006. 268 lk.

 

 

LOOMING 2006, nr 9

Uues numbris on üks olulisem tekst vahest Tiit Hennoste katse kaardistada uuel sajandil eesti kirjanduses toimuvat. Lisaks Mihkel Muti ja Aarne Rubeni jutte, Andres Ehini ja Mihkel Kaevatsi luulet, Juris Kronbergsi väike teejuht läti kirjandusse. Toomas Liiv kirjutab lätlastest kui Eesti probleemist. Peatoimetaja Mihkel Mutt.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht