REIN TOMINGAS 25. XI 1944 – 19. X 2008

Sirp

On lahkunud Rein Tomingas, sõber ERKI üliõpilaspäevilt ja kolleeg üle 20 aasta kestnud tööperioodist EKE Projektis. Üsna hiljuti mõtisklesime koos istudes endiste EKE Projekti kolleegidega nagu tavaliselt möödunust ja tänapäevast. Tõdesime, et EKE periood meie elus on olnud kõige viljakam ja meeldejäävam. Arutlesime, kuidas tähistada tuleval aastal Reinu 65. sünnipäeva. Hea sõber, Sa olid EKEs üks silmapaistvamaid natuure. Igale üritusele olid Sa oodatud. Sinu mitmepalgeline andekus väljendus peale igapäevase projekteerimistöö sporditegemises, tolleaegsete kõrgete riigitegelaste imiteerimiskunstis, koosviibimiste käimatõmbamises ja arhitektide liidu noortesektsiooni töö eestvedamisel. Sind kutsuti paljudesse pulmadesse pulmaisaks, kus minulgi oli koht viiuli vingutamiseks.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Sa olid kaastundlik ja kirglik inimene. Kindel tegija olid Sa EKE võrkpallimeeskonnas. See meeskond oli midagi palju enamat kui pelgalt üks spordivõistkond ja sellest saavad aru ainult sinna kuulunud mängijad. Suhtlesime perekonniti ja me kõik mäletame Sinu vanemaid, naabreid, venda, lapsi, abikaasasid, samuti Sinu kodustatud varest, kes alatasa istus Sinu hundikoera seljas. Kui külastasime mu maakodu, ennustas minu isa niidi otsas oleva sõrmusega Sinu laste arvu ja see läks ju täppi. Sa oled projekteerinud elamuid, kolhoosikeskusi, büroohooneid, laululavasid ja spordihooneid üle kogu Eesti, oled osalenud ja premeeritud paljudel arhitektuurikonkurssidel.

Paraku, praegustes ülekiidetud turumajanduse tingimustes on mõnigi Sinu projekteeritud hoone muutnud välimust, tõenäoliselt ilma Sinuga kooskõlastamata. Uued ajad on meid kõiki laiali pillutanud ja üksikult tegutsedes on raskem võidelda ühiste eesmärkide nimel. Ikka ja jälle küsime: „Millal saab loovusest Eestis väärtus?” Viimased tuulised sügisilmad on küsijate ridu kõvasti hõrendanud. Lehed langevad sügisel ja kevadel tärkavad uued. Uut Rein Tomingat kahjuks me enam ei näe.

Sa särasid nii omapäraselt ja ei unune iial eikeegina.

Ülevi Eljand

Oma kauaaegset liiget mälestab Eesti Arhitektide Liit. Hüvastijätt Rein Tomingaga 25. oktoobril kell 11.30 Tallinna Pärnamäe krematooriumis.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht