Toomas Kelder 21. XI 1964 ? 3. XI 2004

Eesti Disainerite Liit, Eesti Kunstnike Liit

Neetult raske on avara hingega sõbrale kirjutada minevikus, teades, et vastust nii paljudele lahtirääkimata mõtetele ja küsimustele enam ei tule. Oma ellusuhtumises ja loomingulises pühendumises olid sa maksimalist nii enda kui teiste suhtes. Disainerina aktsepteerisid reeglipärasust loomingus, kuid tekitasid alati juurde oma reegleid ? ikka uudseid ja huvitavaid ning sügavalt eetilisi, mille alusel toimisid järjekindlalt.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Sa vaatasid lihtsalt kaugemale ette, kuid paraku oli see ideede tulv paljudele argitoimetustes hoomamatu ja arvustajate silmapiir ahtake.

Sa ei loobunud kunagi, kui oli vaja seista lõpuni lihtsate, inimlike eetiliste põhimõtete eest.

Sa ei leppinud sellega, mida tundsid või nägid, vaid tahtsid alati teada saada ?asjade? olemuse algtõed ja jõuda nende põhjusteni.

Kogu su looming oli üks lõputa eksperimenteerimine. See rahutus üldise rahuloleku suhtes janutas sind ikka ja jälle otsima uusi küsimusi ja leidma nendele vastuseid.

Sa ujusid omamoodi vastuvoolu, mis on alati vaevarikkam kui triivida muretult pärivett.

Nüüd tagantjärele mõistame, kuis oleksid vajanud vahel ka rohkem hoolivust ja sõbrakätt tsunftikaaslastelt, et raskematel hetkedel koos lihtsalt maha istuda ja arutada maailma asju, mis olid sulle alati nii hingelähedased.

Kõik vähesedki jõudehetked pühendasid sa oma perele ja uue kodu ehitamisele ? sellest said sa elujõudu. Seilates merel, ammutasid energiat ? selle panid oma ilu ja maruga loomingusse.

Sinu ?maailm? oli alati kõigile avatud ja kes vähegi huvitus või soovis, oli sinna teretulnud. Kes oleks võinud aimata, et see uks sinna  sulgub nii äkki ja jäädavalt?

Halastamatu ajakell, mis peatus sinu lühikesel eluteel, on ometigi ka meile, sinu sõpradele ja tsunftikaaslastele meeldetuletus ning viimane sõnum, kui vähe me hoolime selles tänapäeva asises maailmas oma sõpradest ja lähedastest ning kui oskamatult me käime ümber väärtushinnangutega, mida ise kujundame.

Sa soovisid näha maailma paremana, huvitavamana ja uusi võimalusi pakkuvana.

Ära ootamata ebalevaid hinnanguid ja kaasatulijaid, olid üks esimesi, kes ruttas ennast säästmata tegutsema. Sa olid ääretult hooliv ja osavõtlik kaaslaste suhtes.

Tagantjärele võib vaid aimata, et sinu kiirustamisele maailma parandada oli saatus juba seadnud napilt eluverstaposte.

Kui otsida paljude, sind ja sinu loomingut iseloomustavate  elutarkuste seast üks, siis sobiks kindlasti selline: ?Et jõuda allikani, tuleb ujuda vastuvoolu?.

 

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht