Üliõpilaskonverents ja keelelaager
Emakeele Seltsi üliõpilaskonverents 21. septembril peeti Euroopa keeltepäeva puhul Tartu ülikooli ajaloo instituudis Emakeele Seltsi üliõpilaskonverents, osalejaid oli abiturientidest doktorantideni. Teemapüstitus oli mitmekesine: „Keeleuurija mitu pilku”, „Eesti lause”, „Kahe keele vahel” ja „Laps ja keel”. Kahe esimese ja neljanda ploki ettekandjad olid Andres Karjus (TÜ), Merli Mändul ja Toomas Koitmäe (Viljandi gümnaasium);Olga Tarabarova (TÜ), Sigrid Raud (TÜ), Kais Allkivi (TLÜ), David Ogren; Andra Kütt (TLÜ), Kadri Suurmäe (TLÜ) ja Halliki Põlda (TLÜ). Teemal „Kahe keele vahel” plokis, mida juhatas Olga Tarabarova, kõnelesid Julia Rozova (TLÜ), „Vene gümnaasiumi õpilaste eesti keele õpimotivatsioon ja selle seosed eestikeelsele aineõppele üleminekuga”, Anna Kornejeva (Moskva Riiklik Ülikool), „Fraseologismid komponendiga „värv” eesti ja vene keeles” ning Krista Umbjärv (TLÜ), „E. Hemingway stiil ja selle tõlkimine eesti keelde tema lühijuttude näitel”. Lõpetuseks vaadati Lennart Mere filmi „Veelinnurahvas”. www.emakeeleselts.ee/
Keelelaager „Põnev keeleteadus”
Keelehuvilised noored kogunevad 22.–24. oktoobrini Piusa jõe ürgoru keelelaagrisse, kus keeleinimesed tutvustavad oma ala, korraldatakse arutelusid, mänge ja võistlusi. Lähemalt kõneldakse keelekorraldusest ning õigekeelsuse olemusest, vajalikkusest ja piiridest, keelekorralduse ajaloost, keelenormingute eiramisest kunstilistel eesmärkidel, õigekeelsussõnaraamatu koostamisest, nimekorraldusest, keeletoimetamise õpetamisest, keeleinspektsiooni tööst, EKI keelenõuandla tööst, Emakeele Seltsi keeletoimkonna tööst, arutletakse Emakeele Seltsi noorteühenduse asutamise teemal. Sõna saavad ESi ning haridus- ja teadusministeeriumi esindajad ning emakeeleolümpiaadi korraldajad.
Seltsi noorteühendusse oodatakse sügavama keelehuviga õpilasi. Liikmeks astuda soovijatel palume ESile anda teada oma huvist eesti keele vastu, nimetada paar-kolm seda kinnitavat ettevõtmist (nt emakeeleolümpiaad, kirjutised Oma Keeles, kooli almanahhis või teistes väljaannetes, keeleteemalised esinemised, osavõtud emakeelevõistlustest, abi keeleürituste korraldamisel ja keelematerjali kogumine vms).