13 Eesti ehtekunstniku näitus “Udujutt” Riias

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

UDUJUTT / 13 Eestist
29.03-19.04.2019
13ne Eesti ehtekunstniku näitus galeriis Putti, Riias

Näituse avamine 28. märtsil kell 18.00.

Aastal 2017 tuli Brasiilia galeristil Thomas Cohnil idee Müncheni ehtenädala “Schmuck” raames esitleda oma galeriiga Eesti ehtekunsti, kui eriilmelist ja tema jaoks selgelt eristuvat nähtust rahvusvahelisel ehtemaastikul. Cohn liitus Eesti ehtekunstniku ja õppejõu Tanel Veenrega, kellega ühiselt tehti valik Eesti kunstnike hulgast. Koostöös valiti välja 13 kunstnikku. Tänaseks on valitud kooslus eksponeeritud näitusena Sao Paolos, Talllinnas Eesti Tarbekunsti-ja Disainimuuseumis ning Stockholmi galeriis Platina.

Avatav näitus Riias toimub galerii Putti kutsel. Kõik oslevad kunstnikud on Eesti Kunstiakadeemia taustaga, ühisosa nende vahel on tunnetuslik ja olemuslik kuid samas ka defineerimatu, just seda väljendab ka näituse pealkiri – Udujutt. “Udu kui tabamatus, jutt kui lugu või lennuki saba taevas. Las me olla veidi eeterlikud, see annab hingamisruumi. Endale ja teistele”, võttis näituse idee kokku kataloogis Tanel Veenre.

Kataloog paotab ust iga osaleva kunstniku maailma, igaüks on valinud ühe eestikeelse sõna, mis tema loomingule hetkel kõige iseloomulikum. Keelemäng eristab ja ühendab – samas tõlgendab ühist “Udujuttu”.
Kataloogi kujundas Asko Künnap, toimetasid Tanel Veenre, Julia Maria Künnap ja Kadri Mälk.

Näitusel osalevad kunstnikud: Sofia Hallik, Nils Hint, Piret Hirv, Julia Maria Künnap, Kristiina Laurits, Eve Margus-Villems, Kadri Mälk, Maarja Niinemägi, Villu Plink, Darja Popolitova, Ketli Tiitsar, Maria Valdma, Tanel Veenre.

Näitust toetab: Eesti Kultuurkapital

Galerii Putti
Peitavas iela 5-31
Riia, LV-1050
Läti
www.facebook.com/ArtGalleryPutti/

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht