15 rahvusvahelist kunstnikku valmistavad ette programmi „Metsik“

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Eesti Vabariik 100 kunstiprogrammi kuuluv projekt „Metsik. Käärimine normaalsuse äärealadel“ uurib metsikust kui metafoori ja tegelikkust. Programmi loomiseks kogunevad märtsist juunini Mooste külalisateljeesse MoKS 15 rahvusvahelist kunstnikku, kelle tööd jõuavad vaatajateni 22. juulil.

„Lõuna-Eestisse tulevad kokku 15 väga erinevat ja erilist kunstnikku, et koosluua EV100-le pühendatud projekti „Metsik“,“ ütles programmi üks kuraatoritest Evelyn Grzinich. „Ühises loovkeskkonnas uuritakse metsistumise ja normaliseerumise vahekordi, mis ongi aineseks 22. juulil esitletavate taieste loomiseks,“ lisas Evelyn.

Eesti Vabariik 100 kunstiprogrammi kuuluv Mooste KülalisStuudio projekt „Metsik. Käärimine normaalsuse äärealadel“ koosneb kunstiresidentuuridest, näitusest ning sümpoosionist 2018. aasta kevadel-suvel. Idee autoriteks on kunstnikud ning Mooste KülalisStuudio asutajad Evelyn Grzinich ja John Grzinich.

„Kunstnike loomingu lähtematerjaliks on looduslik ja poollooduslik, metsistuv ja põllumajanduslik keskkond,“ sõnas projekti kaaskuraator John Grzinich. Johni sõnul pakub Mooste asula ja selle läheduses paiknev Viisli küla kunstnikele soovitud rikkalikku mitmekesisust.
MoKS (MTÜ Mooste KülalisStuudio) asutati eesmärgiga rajada Lõuna-Eestisse Mooste alevikku külalisateljee, mis on avatud kõigile loomeinimestele, eelistamata rahvust ja harrastatavat kunstivaldkonda. Lisaks külaliskunstnike võõrustamisele tegeleb MoKS kultuurisündmuste, kunstinäituste, loengute ja õpitubade korraldamisega
Projekti „Metsik“ läbiviimist toetavad Riigikantselei EV100 korraldustoimkond, Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus, Eesti Kultuurkapital, Põlvamaa Omavalitsuste Liit, Kulturkontakt Nord.
2018. aastal möödub 100 aastat Eesti Vabariigi loomisest. Lähem info juubeliürituste kohta on leitav veebilehelt www.EV100.ee.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht