25 kauneimat Eesti raamatut jõuavad Armeeniasse

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

2014_25_RAAMATUT_LOGO26. juunil avatakse Armeenias Jerevanis suur koostöönäitus. Armeenia Kunstnike Liidu galeriides eksponeeritakse kahte väljapanekut – Eesti Vabagraafikute Liidu graafika ülevaatenäitust ja Eesti raamatukunsti „25 kauneimat Eesti raamatut 2014“.
Eesti Rahvusraamatukogu saadab eelmise aasta kauneimad raamatud Armeeniasse ning see on üks osa kultuuriprojektist koos Vabagraafikute Ühenduse ja  Armeenia kultuurifondiga KulturDialog selle aasta suvel Armeenias. Rahvusraamatukogu poolne kauneimate raamatute väljapanek täiendab suurt Eesti graafika ülevaatenäitust „Olemisimestus“ ning tutvustab Eesti raamatugraafika uusimaid suundi.
Näitused on jätkuks Armeenia kunsti esitlusele eelmisel aastal Rahvusraamatukogus, mil näitus „Ületades piire. Armeenia kunst Eestis“ oli eksponeeritud Rahvusraamatukogu peanäitusesaalis. Fondi KulturDialog president Sona Harutyunyan sõnab koostöö kohta järgmist: „Näitus tõestab, et riikide vaheline kultuuridialoog õnnestub ainult siis, kui mõlemad pooled on aktiivsed ja hästi organiseeritud.“
Igal aastal toimuval raamatukujunduse konkursil „25 kauneimat Eesti raamatut. 5 kauneimat Eesti lasteraamatut“ valib žürii võistlusele esitatud tööde seast kujunduselt, tüpograafialt ja teostuselt parimad raamatud. Konkurssi korraldavad alates 1999. aastast Eesti Kujundusgraafikute Liit, Eesti Kirjastuste Liit, Eesti Rahvusraamatukogu ja Eesti Lastekirjanduse Keskus. 2014. aastal võitnud raamatutega on võimalik tutvuda siin: http://www.nlib.ee/index.php?id=23742.
Eesti graafika ülevaatenäitus ja kauneimate Eesti raamatute näitus jäävad Armeenias avatuks 20. juulini 2015.
Näituse lõppedes kingitakse Eesti kauneimad raamatud fondi KulturDialog kogudesse.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht