Aasta Muuseumisõbrad 2015 on Kadri Tiisel ja Tiina Vilu

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Eesti Muuseumiühing annab teada, et Muuseumisõbra tiitel omistatakse seekord kahele isikule, kelleks on Vikerraadio saatesarja „Laste lood“ toimetajad Kadri Tiisel ja Tiina Vilu.
Saatesarja „Laste lood“ eesmärk on koos lastega rännates avastada põnevaid paiku ja saada uusi teadmisi. Toimetajate ja laste tee on muu hulgas paljudel-paljudel kordadel viinud erinevatesse Eesti muuseumidesse ning seeläbi pakkunud noorele põlvkonnale huvitavaid elamusi ja kasulikke teadmisi meie muuseumidest. Ühtlasi tuleb mainida, et see on ainuke sedalaadi saade meie raadio- ja telekanalites.
Kadri Tiisel töötab Vikerraadios lastesaadete juhi ja toimetajana, on läbi viinud mitmeid eriprogramme, osalenud lastele mõeldud CD-plaatide koostamisel ning juhtinud Vikerhommikut. 2004. aastal osales ta ansambli Neiokõsõ liikmena Eurovisiooni lauluvõistlusel İstanbulis. Praegu juhib Kadri Tiisel Vikerraadios saateid „Laste lood“, „Säde“, „Miniturniir“, „Õhtujutt lastele“.
Tiina Vilu alustas Vikerraadios tööga aastal 2000, tehes laste- ja noortesaadet „Oma tuba“. Lisaks on Tiina Vilu juhtinud Vikerhommikut ning teinud lastesaadete sarja „Mina lood“, mis kasvas lausa 251.osaliseks. Praegused tööd on laupäevane saade „Perepilt“ ja lastesaated „Laste lood“, „Säde“.
Muuseumisõbra aunimetuse väljaandmise eesmärk on avaldada avalikku tunnustust isikule või isikutele, kes oma tööalase või ühiskondliku tegevusega on silma paistnud Eesti muuseumide toetamisel – osalenud muuseumide arendamisel, muuseumides tehtava töö kajastamisel või aidanud kaasa muul moel Eesti muuseumide maine tõstmisele.
Varem on tiitliga pärjatud Pertti Pyhtilä (2007), Kadi Alatalu (2008), Enn Kunila (2009), Mart Ummelas (2010), Riina Roose (2011), Ivi Tomingas (2012) ja Ott Sandrak (2013) ning Riin Alatalu (2014).
Tänavuste Muuseumisõprade austamine toimub reedel, 12. juunil kell 16 Tallinnas Adamson Ericu muuseumis Lühike jalg 3.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht