Agu Pildi mälestusnäitus „Maskipidu“

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

agu-pilt05. oktoobril kell 18 avatakse Karlova Teatri kohvikus (Tähe 66, Tartu) teatrikunstniku, moelooja ja akvarellisti Agu Pildi 65.
sünniaastapäevale pühendatud mälestusnäitus „Maskipidu“, kus teatrikülastajate ette tuuakse kunstniku mitmekülgne akvarellilooming.
Näitus on esimene sarjast, mis toob vaatajani eesti teatri- ja kostüümikunstnike loomingu.
Agu Pilt (1951–2002) sündis Tartus, lõpetas 7. keskkooli ja õppis ülikoolis ajalugu. Samal ajal käis ta Kaljo Põllu kunstikabinetis. Põllu õpetusest enam aga sobis talle Tõnis Vindi rafineeritud salonglikkus, millega ta tutvus 1972. aastal, kui asus elama Tallinna ja astus Vindi rühmituse Studio 22 liikmeks.
Pildi kunsti art déco’lik elegants ja fantaasia tegid temast hinnatud kostüümikunstniku nii Tallinnas kui ka Moskvas, kus estraadi- ja varieteeringkonnad tarbisid märksa enam ja julgemalt kui kodumaal. Ta on loonud kostüüme ka mitmetele Tallinna Linnateatri (Ludlumi “Irma Vippi saladus” (1993), Fassbinderi “Petra von Kanti kibedad pisarad” (1994)), ja Rakvere Teatri lavastusele. Ajaloolistest kostüümidest fantaasiarõivasteni välja.
Vist vähesed eesti kunstnikud võivad kirjutada oma CVsse, et nende loomingut on Pariisis Louvre’i kollektsioonis Kõrvuti Giorgio Armani, Karl Lagerfeldi ja Christian Lacroix´ loominguga on Louvre´i fondis kaks Agu Pildi kostümeeritud legendaarset mängukoerakest Snoopy´t, keda tema 40. juubelile pühendatud näituse jaoks riietasid mitmed suured moeloojad üle maailma.
„Agu Pilt on eelkõige joonistaja. Ta naudib ilusa rütmiga joonestikku, mida ta täidab erksate akvarellidega, mis kohati voogavad ka vabalt.
Kõik on tasakaalus: värv, joon ja kompositsioon, eriti silmapaistev on figuurikäsitlus.“ (K. Piirimäe. Pilt tekitab elevust, häbi ja häbitust.
Tartu Postimees, 10.12.2013)
Tugeva kujundikeelega, värvijõulised, olemuslikult teatraalsed tööd ei taotle siiski omaette privaatruumi, vaid sünteesi olemasoleva teatrikeskkonnaga, millel oma, tugevalt laetud väli.
Kunstnik ise on öelnud: „Elu on suur maskipidu tegelikult, ja uhke on avastada erinevaid kihte maskide all. Ka iseenda puhul on see huvitav.“ (L. Veelmaa. Kunstnik Agu Pilt ja tema kired.)
Näitus jääb avatuks kuni 30. oktoobrini.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht