Aleksander Eelmaa juubeli-sümpoosion ja “Sümfoonia ühele” etendused Saueaugul

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Sel nädalal jõuavad Saueaugu teatritalus publiku ette Ardo Ran Varrese monolavastuse “Sümfoonia ühele. Allegro con moto” etendused. Tartu Uue Teatri lavastuses mängib Aleksander Eelmaa ja tema partneriks laval on vana raadio. “Sümfoonia ühele” on humoorikas lavastus, mis viib kultuuriloolisele rännakule läbi Eesti ajaloo. Publik kuuleb Aleksander Eelmaa dialoogi vana raadioga, milles kangastuvad erinevad episoodid nii Eesti kultuuriloost kui peategelase isiklikust ajaloost.
Enne etenduse algust ootab teatripublikut teatritalu küünis helilooja Ardo Ran Varrese lavastusest inspireeritud heliteos – süit “Sümfoonia ühele” löökpillidele ja fonogrammile (2017). Kogu õhtu moodustab ühe terviku ja kestab kokku 2 tundi.
5. augustil korraldab Saueaugu teatritalu omalt poolt Aleksander Eelmaa juubeli-sümpoosioni. Eelmaa pidas eelmisel aastal 70. juubelit. Tagasihoidliku inimesena hoolitses ta selle eest, et suurejoonelist tähistamist ei toimunud. Nüüd kui Tartu Uues Teatris valminud monolavastus Eelmaaga peaosas Saueaugule jõuab, kasutab Saueaugu meeskond juhust, et Eelmaa auks juubeli-sümpoosion pidada.
Ettekannetega esinevad Pille-Riin Purje, Mart Kivastik, Tõnu Õnnepalu, Margus Kasterpalu, Madis Kolk, Kaja Kann, Valle-Sten Maiste, Priit Põldmaa ja Maarja-Helena Meriste jt kel on olnud au koostööd teha.
Aleksander Eelmaa on olnud tegev Saueaugu teatritalu esimesest hooajast peale (2001), olles lavastanud kaks ja kaasa teinud neljas lavastuses. Ta on ka Ohtla küla ainus aukodanik.

“SÜMFOONIA ÜHELE. ALLEGRO CON MOTO”
Etendused Saueaugu teatritalus:
3+4+5+9+10+12 augustil kell 19:00
13 augustil kell 17:00
Piletid Piletilevis ja Piletimaailmas
Lavastuse kodulehekülg – http://www.uusteater.ee/symfoonia-yhele
SÜMPOOSION “Sass, kes kõnnib omapead”
5. augustil kell 13:00 / tasuta
Sümpoosionist pikemalt – http://saueaugu.festival.ee/?id=81

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht