Alena Shminke ja Mike Rossi “Dialoogid” Fotomuuseumis

Fotomuuseumi portree-aasta toob ajaloolise pärandi kõrval fookusesse nüüdisaegse portreefotograafia võimalusi erinevate kunstnike väljenduses. 4. juunil avame Venemaalt Eestisse asunud fotograafi Alena Shminke ja USA fotograafi Mike Rossi näituse “Dialoogid”.
Muusikast ja fotokunstiteraapiast inspireeritud “Dialoogid” on kui visuaalkunsti jam session, millest lõpptulemusena koorub välja vastastikku peegelduv portree kunstnikest ja nende seisundeist. Shminke idee oli uurida fotograafiat väljaspool individuaalsust – kuidas üksikindiviidid fotosid tõlgendavad, kui astuda fotograafilisse dialoogi samal põhimõttel, nagu teevad seda muusikud ühiselt improviseerides. Leides mõttega haakuva kaaskunstniku Mike Rossi, läks käima ootamatusi pakkuv pildiline kahekõne, mis kujunes intrigeerivaks oma intiimsuses ja mitmekihilisuses. Vastastikku tuhandete miilide kauguselt oma seisundeist teisele fotograafilisi kujutisi lähetades, avanes kummastki omapärane koondportree, mis sobib Fotomuuseumi teema-aastat vürtsitama klassikalisest portreefotost eristuvast vaatenurgast.
Shminke: “Nüüd, kui vaatan pilte, saan aru, et siin ei ole minu ega Mike´i pilte. See on tervik ja fotod ei ela omaette, aga räägivad omavahel. See on minu jaoks tõeliselt erakordne kogemus. Seda projekti tegid inimesed, kellel on erinevad vaated, erinevad tehnikad, kes on eri riikidest, erinevatest kultuuridest, vanusest ja soost.”
Ross: “Nüüd, kui dialoog on lõpule jõudnud, saan aru, et inimesed on kõikjal ühesugused. Neil on samad lootused ja hirmud ning nad üritavad end ühel või teisel viisil väljendada.”
Shminke algatatud “Dialoogid” olid üheks tõukeks ka Fotomuuseumi eriolukorra-aegse suurprojekti “Isolatsioonidialoogid” sündimisele.

Alena Shminke ja Mike Rossi “Dialoogid” Fotomuuseumis jääb avatuks 13. septembrini 2020.

Fotomuuseum
Raekoja 4/6
10146 Tallinn
tel +372 644 5234, +372 585 58030
www.linnamuuseum.ee/fotomuuseum
anneli.jalava@linnamuuseum.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht