Alexei Gordini näituse “Ma jäin vaikseks” avamine Kogo galeriis

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Alexei Gordini näituse “Ma jäin vaikseks” avamine Kogo galeriis teisipäeval 8. mail kell 19.

Alexei Gordin
MA JÄIN VAIKSEKS
09/05/2018 — 16/06/2018

Idee kunsti surmast on sama surnud nagu kunst ise. Kätte on jõudnud see surmajärgne olek, mida ühelgi elusolendil pole võimalik kogeda. See on miski, millest ei saa rääkida, ent mille üle saab spekuleerida. Alexei Gordin on otsustanud vaikida – spekulatiivselt vaikida.
Sõna “spekuleerima” tuleneb sõnast “peegel” (speculum). Nagu ütleb Gordin, tekitab teadlik vaikimine ebamugava puuduoleku, mis paneb vaikuse resoneeruma. Selline vaikimine ei ole aga rahustav, meditatiivne vaikus. Selline vaikimine võib seisneda hoopis täielikus dissonantsis.
Gordin on varem teinud video, kus ta kõnnib mööda mahajäetud linna, kandes loosungit “Ostke mu töid!”. Samal viisil peab ta hüljatud Linnahallis inimtühjale saalile kuuldamatut kõnet, konstrueerides sellele juurde nii subtiitrid kui publiku reaktsiooni.
Samamoodi toimib institutsionaalne kunst, mis konstrueerib vaatemängu kunsti olemasolust, alustades kunstniku- ja kunstiteosega ning lõpetades retseptsiooni- ja arhiiviga. Ilmselt leidub kuskil ka statistika, mis kinnitab meile, et elame väga kunstiteadlikus ühiskonnas.

Teksti autor: Tanel Rander

Alexei Gordin (1989) on õppinud Tallinnas ja Helsingis maali, elab ja töötab Tallinnas.
Olles küll maalikunstniku taustaga, liigub Gordin ladusalt erinevate meediumide vahel ning töötab nii joonistuse, foto, video kui ka performance’iga. Tema kunstipraktika põhiline huviobjekt on inimese absurdselt stereotüüpsed mõtte- ja käitumismustrid tänapäevases ühiskonnas.
Gordini teosed on peaaegu alati jutustavad ning koonduvad tihti mõne erutava või ärritava situatsiooni ümber. Karjääri algusaastatel olid Gordini loomingu põhiatmosfääriks räpane agul, trööstitult tühjad tööstusmaastikud, tõrjutud ja stigmatiseeritud sotsiaalsed kihid ning jaburad võllanaljad.
Nüüd on ühe sündmuskohana lisandunud kunstimaailma karm reaalsus ning peategelasena kunstnik ise. Musta huumoriga vürtsitatud stseenid murendavad ettekujutust professionaalsest kunstiilmast kui millestki elitaarsest ja glamuursest.
Gordin on võitnud fotokonkursse ning pälvis 2017. aastal Vilniuses Baltimaade noore maalikunstniku preemia.

KOGO GALERII
Kastani 42, Tartu
Galerii on avatud:
K-R, 12:00 – 19:00
L, 12:00 – 18:00
muul ajal kokkuleppel

www.kogogallery.ee
kogo@kogogallery.ee

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht