Algab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kaasaegse etenduskunsti festival „CPPM Manifestal“

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Täna, 13. mail, algab piirangutele vaatamata tõenäoliselt kõige kauem vältav kaasaegse etenduskunsti festival „CPPM Manifestal“, mis põimib oskuslikult tantsu, teatri, heli, multimeedia ja loovuse. Esialgu küll distantsteatrielamust pakkuv maratonfestival on välja kasvanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kaasaegsete etenduskunstide magistriprogrammist. Oma töid festivalil esitlevad noored kunstnikud on esimene õppekava läbinud rahvusvaheline lend.

Kahe aasta jooksul on tudengid end proovile pannud arvukates töötubades, loomingulistes projektides, akadeemiliste ülesannete täitmisel ja avalikel esinemistel. Külaliskunstnike ja -õppejõudude äärmuslik variatiivsus ning õpingute intensiivsus võimaldasid neil oma väljendusvahendeid mõtestada ja viimistleda. Festival on selle teekonna loogiline sihtpunkt: aeg ja ruum, kus vallandada oma isiklik kunstiline ind,“ kirjeldab õppekava juht ja festivali peakorraldaja Jüri Nael.

Festivali avab 13. mail Tallinna linnaruumis aset leidev Joonas Tageli interaktiivne näitus „Kunst, mida ma ei näidanud“, millest saab osa võtta QR-koodi lugemist toetava internetiühendusega nutitelefoni ja kõrvaklappide olemasolul vabalt valitud ajal 17. maini. Näitus viib osalejad jalutuskäigule Tallinna kesklinnas, mille jooksul saab avada kümme lavastaja poolt aastate jooksul sahtlisse talletatud varem avaldamata heli või video kujul esitatud kunstiteost.

14. mail kell 21.00 esilinastub veebi vahendusel SeoWhon Ji uuslavastus „Ma uitan, sest ma uudistan“, mille keskmes on inimese suhe ajaga, tasakaalu säilitamine mineviku, oleviku ja tuleviku vahel ning avatud meeltega valikute tegemine eluteekonnal. Pärast etendust toimub vestlus autoriga, mida modereerib teatrikriitik Marie Pullerits.

Etenduskunsti piire avardav festival toob vahemikus 13. mai kuni 17. juuni publiku ette 14 uuslavastust. Kokku antakse viie nädala jooksul üle 200 etenduse. Kõiki projekte on võimalik vaadata otseülekannetena läbi voogedastusplatvormi eˉlektron.

Esialgu on pileteid võimalik osta vaid voogedastatavatele etendustele, piirangute leevendamisel avatakse piletimüük teatrisaalis toimuvatele etendustele. Festivali meeskond lähtub valitsuse kehtestatud piirangutest avalike teatrietenduste korraldamisel.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht