Algavad üleriigilised raamatukogupäevad „Kohtume raamatukogus“

20. oktoobril avab Pärnus kultuuriminister Indrek Saar üleriigilised raamatukogupäevad „Kohtume raamatukogus“. Eesti Raamatukoguhoidjate Ühing (ERÜ) on kogu Eesti taasiseseisvumisaja kutsunud oktoobrikuu viimastel päevadel sisse astuma  raamatukogudesse, et huvi tunda seal toimuva vastu. Teoks saab sadu üritusi üle Eestimaa.

Laste ja noorte kultuuriaasta on mõjutanud ka raamatukogupäevadel toimuvat, kuigi   raamatukogudes on lapsed ja noored olulisel kohal igal aastal. Eelkõige lastele mõeldes toimub üle 200 töötoa ja ühise meisterdamise. Kuidas lugeda koomiksit või gootikirja, tutvutakse paberikunstiga ja valmivad savist ehted, aga ka järjehoidjad ja diskopallid või katsetatakse ise teha e-raamatut. Kuni 16. aastased moodustavad raamatukogude kasutajatest 26 %. Vanusest sõltumata on oluliseks infokirjakoskuse koolitused – kuidas leida vajalik raamat, kasutada ID-kaardi ja mobiil ID-ga e-teenuseid, kuidas hakkama saada uue nutiseadmega.

Toimuvad kirjanduse- ja muusikaõhtud, tegutsevad traditsioonilised ja pop-up kirjanduskohvikud, lugemisklubid, öölugemised ja ühised pannkoogihommikud. Räägitakse lugemiselamustest ning jagatakse raamatusoovitusi, tuletatakse meelde lapsepõlve lemmikraamatuid ning valitakse parimat anekdooti. Kohtumisi üle Eesti toimub rohkem kui paarsada, kirjanike kõrval ka diplomaatide, näitlejate ja rännumeestega. Rohkem kui poolesajas raamatukogus proovivad raamatukoguhoidja ametit vallaametnikud, külavanemad ja noorsootöötajad, aga ka lugejad ja õpilased.

30. oktoobril tehakse raamatukogupäevadest kokkuvõte Haapsalus, kuhu kogunevad maaraamatukoguhoidjad. ERÜ juhatuse esinaise Katre Riisalu sõnul: „Raamatukogud pingutavad selle nimel, et populariseerida raamatuid ja lugemist, suunavad inimesi loetu üle arutlema ning aitavad e-keskkonnas hakkama saada. Lapsepõlves lugemise juurde suunatust kasvab laia silmaringiga arukas täiskasvanud.“

Täpsem ülevaade üritustest Eesti Raamatukoguhoidjate Ühingu kodulehelt: http://eru.lib.ee/www/index.php/sundmused/raamatukogupaevad/2017

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht