Alina Orav “Kattuvad kehad” Physicumi galeriis

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kolmapäeval, 6. veebruaril kell 17 avatakse Physicumi (W. Ostwaldi 1, Tartu) galeriis Alina Orava näitus “Kattuvad kehad”.

Näitus jääb avatuks 1. märtsini.

Alina Orav (sünd. 1989) on Eesti Kunstnike Liidus liige (alates 2014) ja omandanud maali erialal magistrikraadi Eesti Kunstiakadeemias (2017), täiendanud ennast mitmetes juhtivates kunstikeskustes Itaalias, Kanadas, Inglismaal, Hollandis ja Norras. Kunstnik on teinud kokku üle 14 isikunäituse Eestis, Kanadas ja Soomes ning osalenud grupinäitustel Brandes, Berliinis, Firenzes, Helsinkis, Moskvas, Stockholmis, Vancouveris, Watfordis, Jaapanis ja Eestis. 2017. aastal pälvis Alina Orav Riigi Kinnisvara AS teadus- ja arendusstipendiumi polüvaatekujutise leiutamise (2014) ja arendamise eest. Ta on eksponeerinud polüvaatemaali arvukatel grupi- ja isikunäitustel aga ka välismaisetel tänavakunstifestivalidel. Esimest Alina loodud polüvaateanimatsiooni näidati Tallinn Art Week 2018 Tehnoloogia Katedraalis. Kunstnik pidas polüvaatekujutist tutvustavat kõnet ka lavakujunduse kontekstis International Federation for Theatre Research World Congress’il Belgradis (2018).
Isikunäitusel “Kattuvad kehad” eksponeerib Alina Orav oma värskeimat loomingut. Väljapaneku keskmeks on omavahel füüsiliselt ning kontseptuaalselt kokku puutuvad figuratiivsetel maalidel kujutatud inimkogud. Figuuride kontakt toimub nii inimsuhetes, mängus, igapäevaelus kui ka ideelisel ja metafüüsilisel tasandil.
Kujude kattumisel võivad ees olevad tegelased läbi paista või omavahel kokku sulanduda. Sageli jätkub üks teises. Taustakujund võib muuta ka näiteks eesoleva faktuuri. Siluett võib olla ka sedavõrd domineeriv, et ilmub taustalt esiplaanile. Sarnaste visuaalsete lahenduste kaudu avaneb vaatajateni see, kuidas kehad teineteist oma kohalolu kaudu mõjutavad.

Maalitud tegelaskujude sooline kuuluvus ning mõnel puhul ka vastandlikkus ei ole oluline. Kõik ühe maali tegelased on alati tervikliku olukorra osa, mängides omavahel samat mängu: vastandudes, samastudes või näiteks koopereerudes teineteisega. Mängu tasub antud näituse kontekstis tõlgendada nii otseses aga ka laiemas mõttes.

www.alinaorav.com

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht